DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 10-05-2022 21:51   Güncelleme : 10-05-2022 21:51

Müdürden öğretmene kıyafet uyarısı: Yöremize uygun değil, başına gelmedik kalmaz!

Okul müdüründen öğretmenin kıyafetine müdahale: Yöremize uygun değil, başına gelmedik kalmaz

Müdürden öğretmene kıyafet uyarısı: Yöremize uygun değil, başına gelmedik kalmaz!

Erzurum’un Maksut Efendi İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan D.Y., giydiği kıyafet nedeniyle okul müdürü Muammer Bulut’tan uyarı aldı. D.Y. ve eşi E.Y. okul müdürü hakkında şikayetçi oldu.

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Maksut Efendi İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan D.Y, giydiği kıyafet nedeniyle okul müdürü Muammer Bulut’tan uyarı aldı. Ayrıca okul müdürü D.Y.’nin eşine de hakaret etti. Hem D.Y. hem de eşi E.Y. müdür hakkında suç duyurusunda bulundu.

BAŞINA GELMEDİK KALMAZ TEHDİDİ

İddiaya göre 25 Nisan günü yaşanan olayda okul müdürü Bulut, öğretmen D.Y.’ye yaklaşarak, “Ben sizle çoktandır görüşecektim. Hatta kıştan beri görüşmek istiyordum fakat fırsat bulamadım. Sizin giyiminiz yöremize uygun değil. Bu şekilde eleştiri alırsın. Buradan çıktığında, yolda yürüdüğünde başına gelmedik kalmaz” diyerek öğretmeni uyardı. Öğretmen, eşi E.Y.’ye yaşananları anlattı. Ardından, E.Y., okul müdürü M.B’yi arayarak neden eşine mobbing uyguladığını sordu. E.Y, okula giderek müdüre “Benim eşimin kıyafetine karışamazsın” dediğinde ise müdür Bulut, “Eşin zaten iyi biri olsa bu kılıkta okula gelmezdi” şeklinde karşılık verdi. Sonrasında E.Y. ile Müdür Bulut arasında itişme yaşandı

Öğretmen D.Y., müdür Muammer Bulut’tan “tehdit, hakaret içeren sözler” ve “sürekli olarak mobbinge uğradığı” için şikayetçi oldu ve cezalandırılmasını istedi. Okul Müdürü Bulut ise konuyla ilgili konuşmak istemediğini belirtirken, kendisinin de şikayetçi olduğunu söyledi. Müdür Bulut’a şikayetini sorduğumuz zaman ise “Yargıya intikal etmiş bir olay. Detaylara inmek istemiyorum” diyerek nedenini belirtmedi. Müdür Bulut, aynı zamanda, “Olayların basına yansımasını istemiyoruz” diye ekledi.

Cumhuriyet

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri

ARŞİV ARAMA