HAVA DURUMU
Giriş Tarihi : 25-01-2022 16:42   Güncelleme : 25-01-2022 16:42

Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı: 3 gün daha sürecek

Tüm Türkiye'de etkisini gösteren kar yağışının ardından MGM Hava Uzmanı 5 günlük hava durumu raporunu açıklayarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı: 3 gün daha sürecek

Açıklamada: "İstanbul'da kar yağışlarının aralıklarla orta kuvvetlerde devam etmesini bekliyoruz.Çarşamba sabah saatlerinden sonra İstanbul'da kar yağışının ara vermesini Çarşamba gece tekrar başlayıp Perşembe sabah saatlerine kadar devam ettikten sonra İstanbul'u kar yağışı olarak terk etmesini bekliyoruz.

Cuma günü İstanbul'da kar yağışı yok ancak önümüzdeki 3 gün boyunca özellikle gece sıcaklıkları sıfırın altında olacağından dolayı buzlanma ve don olayı riski İstanbul'da devam ediyor

Ankara'da önümüzdeki 3 gün boyunca hafif kar yağışları geçişimiz var. Önemli bir kar yağışı beklemiyoruz ancak gece sıcaklıkları eksi 10 derecenin altında olacak

Türkiye genelinde kar yağışlarının Salı, Çarşamba ve Perşembe günü devam edeceğini, Doğu Akdeniz bölgesinde, İç Anadolu'nun doğusunda Çarşamba günü de Karadeniz'in doğusunda, Doğu Anadolu'nun batısında ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yoğun kar yağışları bekliyoruz." denildi.

HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri