HAVA DURUMU
Giriş Tarihi : 06-04-2023 09:37   Güncelleme : 06-04-2023 09:41

Meteoroloji'den 9 il için kuvvetli yağış uyarısı

İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde haftalık hava durumu...

Meteoroloji'den 9 il için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre batı kesimlerde mevsim normalleri altında diğer yerlerde mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda artacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, 

Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bitlis, Gaziantep, Kilis, Siirt, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


Yağışların; Kıyı Ege, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Manisa, Denizli, Uşak ve Osmaniye çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı ilçeleri, Adana'nın kuzeyi ve Hatay'ın batısının yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.


9 İL İÇİN SARI KODLU UYARI

MGM tarafından 9 il için sarı kodlu uyarıda bulundu.  


SARI KOD NEDİR?

Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.


TURUNCU KOD NEDİR? 

Hava durumu tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.


ANTALYA’DA KUVVETLİ YAĞIŞ

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden itibaren Antalya’nın doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, 1400 m üzeri yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışları beklendiğinden başta Antalya Konya yolunun yüksekleri olmak üzere ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


DEPREM BÖLGESİNDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Doğu Akdeniz'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Osmaniye, Adana'nın kuzey ilçeleri, Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesi ile Hatay'ın Erzin, Dörtyol ve Payas ilçelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte. (NTV)

5 Günlük Haritalı Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 5 Günlük Haritalı Hava Durumu Tahminleri

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

5 Günlük Haritalı Hava Durumu simgeler

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri