SENDİKA
Giriş Tarihi : 20-04-2023 15:01   Güncelleme : 20-04-2023 15:12

Meslek lisesi öğretmenleri için ek ders ücreti kazanımı

Eğitim İş Denizli şubesi Mesleki Eğitim Komisyonu üyesi öğretmen Atilla KARAAYVAZ'ın ısrarlı takibi sonucu öğretmenlerin işletmelerde mesleki eğitim dersi seminer dönemi ücreti kesilmeyecek.

Meslek lisesi öğretmenleri için ek ders ücreti kazanımı

Öğretmenlerin işletmelerde mesleki eğitim dersi seminer dönemi ücreti kesilmeyecek.

Denizli şubemizin mesleki eğitim komisyonu üyesi Atilla KARAAYVAZ; Mesleki ve Teknik Eğitim kurumlarında görev yapan atölye ve laboratuar öğretmenlerine, ara tatillerde yaptıkları mesleki çalışma sürelerinde verilen 15 saat ek ders görevine ilave olarak, 13:00 ile 17:00 saatleri arasında işletmelerde mesleki eğitim gören öğrenciler 24 saate kadar koodinatörlük görevi ile birlikte 39 saat ek ders görevi verilmesi gerektiğini belirterek başlattığı hukuk mücadelesini kazanarak, eğitim emekçilerinin özlük haklarının kazanımlarına bir yenisini eklemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne aşağıdaki yazıyı göndermiştir.

Eğitim İş olarak Denizli Şubemiz ve Mesleki Eğitim Komisyonu üyemiz Atilla KARAAYVAZ'a bu kazanım için verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Meslek lisesi öğretmenleri için ek ders ücreti mahkeme kararı

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri