SİYASET
Giriş Tarihi : 14-08-2022 22:39   Güncelleme : 15-08-2022 01:27

Kılıçdaroğlu, Mahmut Özer’e seslendi: Gelin birlikte çözelim bu işi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kariyer Sınavı ile ilgili Bakan Özer'e bir kez daha çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Yine çağrı yapıyorum, gelin birlikte çözelim bu işi. Öğretmenlerimizin çok daha büyük dertleri var, böyle anlamsız şeylerle incitmeyelim kendilerini'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Mahmut Özer’e seslendi: Gelin birlikte çözelim bu işi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. ‘Kariyer Sınavı’yla ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çağrıda bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı;

“Milli Eğitim Bakanı Özer ‘Sınav olmasın dedik, sendikalar ayağa kalktı’ demiş. Sınavdan, mülakattan daha makul çözümler var elbet. Yine çağrı yapıyorum, gelin birlikte çözelim bu işi. Öğretmenlerimizin çok daha büyük dertleri var, böyle anlamsız şeylerle incitmeyelim kendilerini.”

“SINAVA GİRMEYİN” DEMİŞTİ

CHP lideri geçtiğimiz hafta ise öğretmenlere seslenmişti. ‘Kariyer Sınavı’na girmeyin” çağrısında bulunan CHP lideri, “Öğretmen kariyer sınavı rencide edici olduğu için daha makul bir çözüm bulmak üzere çağrı yapmıştım. Yanaşmadılar. Öğretmenlere sesleniyorum; bu saygısızlığa katlanmak zorunda değilsiniz, bu sınava girmeyin. Sizleri incitmeyecek çözümü seçimden sonra birlikte (konuşarak) buluruz” demişti.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri