ZİYA SELÇUK
Giriş Tarihi : 31-07-2021 04:33   Güncelleme : 31-07-2021 04:33

İstifa etti denilen Bakan Selçuk etkinliğe katıldı

Mevsimlik tarım işçilerinin yoğunlukla bulunduğu 11 ilde çocuklar için ''Mobil Okul'' projesi başlatıldı. Ankara'nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi'ndeki Mobil Okul'da etkinliklere bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı. Selçuk, çocuklarla masal dinledi, boyama etkinliği yaptı ve çocukların oyunlarına dahil oldu.

İstifa etti denilen Bakan Selçuk etkinliğe katıldı
Kovid-19 salgını nedeniyle oluşan sosyal ve duygusal kayıpları gidermek için başlatılan "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri her bir çocuğa ulaşmak için çok kapsamlı bir programla devam ediyor.
 
Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan öğrencilerle birlikte tarım alanlarında çalışmak için yaz aylarında göç eden mevsimlik işçilerin çocukları için de ayrı bir çalışma başlatıldı. 
 
Adana, Ankara, Çanakkale, Diyarbakır, Manisa, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak ve Hatay'da "Telafide Ben de Varım" programı için "Mobil Okullar" oluşturuldu. 
 
Mobil Okullarda çocuklar bütünsel bir yaklaşımla psikososyal destek alabildiği gibi öğretmen ve velilere yönelik eğitimler de yapılıyor. 
 
Türkiye'nin her yerinde "Telafide Ben de Varım" kapsamındaki etkinliklerde çocuklarla buluşan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu kez de Ankara'nın Kahramankazan ilçesi Çimşit Mahallesi'ndeki Mobil Okul'a konuk oldu. 
 
İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki çadır bölgesinde kalan ailelerin her kademeki 62 çocuğunun yürüttüğü telafi faaliyetlerine eşlik eden Bakan Selçuk, okuma yazma, zekâ oyunları, okul öncesi etkinlik, müzik, açık hava oyunları ve masal sınıflarını ziyaret etti. 
 
Ziya Öğretmen, çocuklarla yumurta deneyi yaptı, mendil kapmaca oynadı.
 
MEB
Eğitim HaberleriEğitim Haberleri