Anasınıfı öğretmeni İngiltere'ye kaçtı

İstanbul’da özel bir anaokulunun öğrencisi olan E.K., annesiyle 2019 yılı Ocak ayında polise giderek öğretmeni R.K.R. hakkında şikayette bulunmuş, başlatılan soruşturma çerçevesinde ifadesi alınan R.K.R. suçlamaların hayal ürünü ve iftira olduğunu iddia etmişti. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan R.K.R. İngiltere’ye gitmişti. Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya taraf avukatları katıldı.

İngiltere'ye kaçan tacizci öğretmen için Kırmızı Bülten çıkarıldı

Rapor: "Öğretmen kadının DNA'sı uyuşuyor"

Video Player is loading.This is a modal window.The media playback was aborted due to a corruption problem or because the media used features your browser did not support.
Müşteki avukatı Dicle Matur Çökelek beyanında, “Sanık yurt dışındadır. Türkiye’ye gelmemektedir. Kaçak durumdadır. Bu sebeple hakkında kırmızı bülten çıkarılmasını talep ediyoruz. Mağdura ait raporlar incelendiğinde bir kadına ait DNA örneği çıkmıştır. Bu sebeple DNA’nın sanığa ait olup olmadığının tespiti için bu yönde de inceleme yapılmasını talep ediyoruz” dedi.

Sanık avukatı Ahmet Ömer Bayraktar ise beyanında, “Kırmızı bülten çıkarılması bu aşamada sert bir tedbirdir. Müvekkilimin yurt dışından adresi bellidir. Yargılanmaktan kaçmamaktadır” ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, sanık hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Bakırköy 19. Ağır Ceza Mahkemesi Richardson hakkında yakalama kararı çıkarttı.

Toplamda 11.5 yıla kadar hapis isteniyor

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede R.K.R.’ın “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçundan 5 yıldan 8 yıla kadar hapis, “basit yaralama” suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis, hakaret suçundan da 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istedi.

Kaynak: Abdullah DEMİR / onedio.com