OKUL
Giriş Tarihi : 09-09-2023 12:57   Güncelleme : 09-09-2023 18:46

İlkokul 4. Sınıflarda yazılı sınavlar kaldırıldı

İlkokul 4. Sınıflarda yazılı sınavlar kaldırıldı. İlkokul 4. sınıf düzeyinde yazılı sınavlar yapılmayacak. Okul öncesi ve ilkokulda süreç odaklı değerlendirme esas alınacak. Öğrencinin gelişimine göre notlar verilecek.

İlkokul 4. Sınıflarda yazılı sınavlar kaldırıldı

İlkokul 4. sınıflarda yazılı sınav saati uygulaması yapılmayacak.  Okul öncesi ve ilkokulda süreç odaklı değerlendirme esas alınacak. İlkokul 4. sınıf düzeyinde yazılı sınavlar yapılmayacak. Öğrencinin gelişimine göre notlar verilecek.

Okul öncesi ve ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıflarda öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi sürekli takip edilecek. Öğrencilerin gelişim düzeyleri, öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilen bireysel ve grupla yapılan etkinliklere katılım gözlem formları, oyun temelli değerlendirmeler ve verilen görevleri yerine getirme amaçlı ölçme araçları ile takip edilecek.

İlkokullarda öğrencilerin Türkçenin doğru ve güzel kullanımını geliştirmek amacıyla dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin izlenmesi ve geliştirilmesine yönelik özel olarak geliştirilen ölçme araçları kullanılacak.

Öğretmenler tarafından ünite/tema ve/veya konu sonlarında öğrenciye geri bildirim vermek amacıyla kısa süreli sınavlar yapılabilecek. Bu sınavlar notla değerlendirilmeyecek.

Resim

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri