GÜNCEL EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-02-2023 01:10   Güncelleme : 13-02-2023 02:02

Hatay'da madencilerin sınıf tahtasına bıraktığı anlamlı mesaj

Zonguldak'tan gelerek deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan maden işçileri, Hatay'da kaldıkları sınıftaki tahtaya, duygu dolu bir mesaj bıraktı. ''Öğretmeninize güvenin ve ona sıkıca sarılın'' diyen madenciler ''mühendis olun, sağlam binalar yapın'' diye öğüt verdiler.

Hatay'da madencilerin sınıf tahtasına bıraktığı anlamlı mesaj

Madencilerin sınıf tahtasına yazdığı yazı şöyle:

"Bizler Zonguldak madencileriyiz. Sizler için buradaydık.

Acınız acımızdır. Hayat paylaştıkça güzelleşiyor. Bizler sizin sınıflarınızı siz yokken sizin yokluğunuzu aratmadık. Şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz; haberinizi alır almaz hiçbir dakika düşünmeden ailemizi geride bırakarak enkaz bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini enkaz altından aldık. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi. Hepinizi çok seviyoruz. Sizlerden bir isteğimiz var. Derslerinizi iyi çalışıp aranızda çok iyi mühendisler çıksın ki güzel sağlam binalar inşa edin, edin ki başka analar, babalar, çocuklar ağlamasın. Yetim öksüz kalmasın sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona sıkıca sarılın.

Not: Sevgili öğretmenim bizler sınıfları okulda kullandık. İmkanlarımız dahilinde temiz bırakmaya çalıştık. Ne yazık ki su ve elektrik olmadığından biraz kirli bırakmış olabiliriz hakkınızı helal edin."

TTK ÜZÜLMEZ

 

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri