GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-05-2023 03:02

Haber-Sen Şube Başkanı TOGG'u teslim alıp uçuk bir rakama satılığa çıkardı

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre KESK'e bağlı Haber-Sen'in Şube başkanı olarak da görev yapan Sadık Canyurt, TOGG'u teslim almasının ardından uçuk bir fiyattan satışa çıkardı.

Haber-Sen Şube Başkanı TOGG'u teslim alıp uçuk bir rakama satılığa çıkardı

TOGG, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen çekilişle birlikte ilk sahiplerine kavuştu. Noter huzurunda yapılan çekilişle, ön sipariş sürecine katılan 177 bin 467 kişi arasından T10X almaya hak kazanan 20 bin kişi belirlendi.

Rekor sayıda yapılan müracaatın ardından yapılan çekilişte yerli otomobil alma hakkına sahip olan isimlerden biri de Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) temsilcisi Sadık Canyurt oldu.

Satışa çıkardığı rakam görenleri hayrete düşürdü

Aynı zamanda KESK'e bağlı Haber-Sen'in Şube başkanı olarak da görev yapan Canyurt'a 110'uncu sıradan TOGG çıktı. Ancak aracını geçtiğimiz hafta teslim alan Canyurt, bir hafta sonra satışa çıkardı.

Bir satış sitesine ilan veren Canyurt'un TOGG için istediği rakam görenleri hayrete düşürdü.

 

Canyurt, ilanının açıklama kısmında şu sözlere yer verdi:

"Araç geçen hafta teslim alınmıştır, kapalı otoparkta muhafaza edilmektedir. "V2 Lansman Özel Paketi" ile üretilen ilk TOGG araçlarından biridir. Panoramik cam tavan ve Meridian Premium Ses Sistemi ekletilmiştir. Şu an satışa sunulan TOGG'ların menzili ve donanımı en yüksek versiyonudur (ful + ful). Araca ait tüm ayrıntılara, kendi sitesinden ulaşabilirsiniz. Burada tek tek yazmıyorum."

Satış fiyatı 1 milyon 215 bin TL olarak belirlenmişti

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu tarafından yapılan açıklamada yerli otomobilin standart menzilli modelinin 953 bin, uzun menzilli modelinin fiyatının ise 1 milyon 215 bin lira olarak belirlendiği duyurulmuştu.

Kaynak: yenisafak.com

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri