SİYASET
Giriş Tarihi : 11-05-2023 15:09   Güncelleme : 11-05-2023 15:27

Erdoğan'dan 'seçim sonrası' müjdesi: 'En düşük memur maaşı 22 bin TL olacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak" dedi.

Erdoğan'dan 'seçim sonrası' müjdesi: 'En düşük memur maaşı 22 bin TL olacak'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde HAK-İŞ Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

Seçime 3 gün kala burada işçilere seslenen Erdoğan, "Temmuz ayında bir adım daha atıyoruz. En düşük memur maaşını, en düşük kamu işçisi maaşından aşağı kalmayacak şekilde düzenleyeceğiz. Kamu işçilerinde olduğu gibi en düşük maaşı yine 15 bin liraya çıkararak üzerine de enflasyon ve refah payı olarak benzer bir artış yapacağız. Böylece en düşük memur maaşı da 22 bin lirayı bulacak" açıklamasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU AYNI VAADİ VERMİŞTİ

Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu geçen günlerde bir video çekerek memurlara seslenmişti.

Kılıçdaroğlu "2012’de en düşük memur maaşı, asgari ücretin 2.5 katıydı. Şu anda bu oran 1.4’lere kadar geriledi. İşte bu yüzden, iktidara gelir gelmez en düşük memur maaşını asgari ücretin 2.5 katına çıkaracağım. Yani bugünün tutarlarıyla söyleyecek olursam, en düşük memur maaşı net 21 bin 265 lira seviyesinde olacak" diye konuşmuştu.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri