SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2023 14:20   Güncelleme : 21-08-2023 15:39

Erdoğan’dan memur ve emekli maaşlarına zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur zamlarıyla ilgili çalışmanın sürdüğünü belirterek, ''Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız'' dedi.

Erdoğan’dan memur ve emekli maaşlarına zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur ve emekli zamlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Macaristan ziyaretinden dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, memur zamlarıyla ilgili çalışmanın ay sonunda tamamlanacağını belirterek, “Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” dedi.

Halihazırda memurlarla ilgili çalışmanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve yetkili sendikalar tarafından sürdürüldüğünü belirten Erdoğan memurların yanında emeklilerle ilgili çalışmanın da yapılacağını belirtti.

Erdoğan, “Nitekim birinci, ikinci, açıklamalar Bakanım tarafından yapıldı. Emeklilerle ilgili de ayrıca Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Memurlarımıza bu zamlar gelirken, emeklilerimize hiçbir şeyin gelmemesi olacak bir şey değil. Onları da inşallah memnun edecek adımları atacağız” dedi.

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri