EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-03-2023 19:37   Güncelleme : 18-03-2023 19:41

En yüksek EYT promosyonu veren 5 banka belli oldu

Milyonlarca hak sahibinin yıllardır hayalini kurduğu ve iktidarın seçim müjdesi olarak yasalaştırarak yürürlüğe soktuğu emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesinden faydalanan hak sahipleri için en yüksek maaş promosyonunu veren 5 banka belli oldu.

En yüksek EYT promosyonu veren 5 banka belli oldu

Enuygun Finans, emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) yönelik düzenlemenin yasalaşmasının ardından, EYT'lilere hangi bankanın ne kadar promosyon verdiğine dair detayları karşılaştırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, EYT düzenlemesinin yasalaşmasının ardından bankalar, müşteri portföylerini genişletmek üzere emekli bankacılığına yönelik çalışmalarını hızlandırdı.

Yeni müşteri kazanmak isteyen bankaların, maaşlarını 3 yıl boyunca o bankadan alacaklarını taahhüt eden emeklilere banka promosyonu ödemesi yapacağı bildirilen açıklamada, bankaların sunduğu fırsatlar şöyle açıklandı:

EYT en yüksek promosyonu veren bankalar


Akbank

Akbank, SGK emekli maaşını taşıyanlara 7 bin TL'ye varan promosyona ek 1.500 TL chip-para ve aylık yüzde 27'ye varan "hoş geldin mevduat faizi" imkanı sunuyor.


Denizbank

Denizbank'ta ise emekli maaşını 3 yıl süre ile alma sözü veren emeklilere 5 bin TL’ye varan, EYT kapsamındaki emeklilere ise otomatik fatura ödeme talimatına karşılık 7 bin 500 TL’ye varan promosyon fırsatı yer alıyor. MobilDeniz üzerinden üye olanlar ise TL mevduatlarına yüzde 27 "hoş geldin faizi" alıyor.


Garanti BBVA

Emekli maaşını Garanti BBVA'dan alanlar ise, 7 bin 500 TL'ye varan nakit promosyona ek, kredi kartı ile 500 TL harcamalarına 1.000 TL bonus fırsatı kazanıyor. Garanti BBVA, mobil müşterilerine özel, 1.000 TL bonus ve 10 bin TL’ye varan Faizsiz Taksitli Nakit Avans fırsatı sunuyor. Banka, ayrıca EYT'lileri yüzde 28 "hoş geldin faizi" ile karşılıyor.


ING BANK

Emekli maaşını ING’ye taşımayı seçenler koşulsuz 7 bin 500 TL’ye varan nakit promosyon kazanabiliyor. Ayrıca ING Kredi Kartları ile emekli maaş müşterilerine özel 1.000 TL bonus fırsatı sunuluyor ve emekli ING müşterileri 3 ay ertelemeli kredi kullanabiliyor. Banka ayrıca yüzde 27 "hoş geldin faizi" de sunuyor.


İş Bankası

İş Bankası, emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan emeklilere 7 bin 500 TL'ye varan promosyon ödemesi sunuyor. Ek olarak maaşlarını almak için İş Bankası'nı tercih edenler Maximum Kart'ı aidatsız kullanabiliyor.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri