GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-07-2023 13:08   Güncelleme : 06-07-2023 17:30

Emekliye ek zam yapılacak mı? Ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Emekli maaşlarında enflasyon zammı haricinde refah payı uygulamasına gidilmemesine değinen Erdoğan, 'İyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim' dedi.

Emekliye ek zam yapılacak mı? Ne zaman yapılacak?

Memur zamlarının belirlendiği kanun teklifi dün Meclis'e sunulurken, teklifte emeklilere dair bir düzenlemenin olmadığı görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda önemli bir açıklama yaptı.

"Emeklilerin beklentilerini göz ardı etmiyoruz.'' diyen Erdoğan, emekli maaşının iyileştirilmesi için ilgili bakanlara talimat verdiğini açıkladı.

EMEKLİLER İÇİN ÇALIŞMA TALİMATI

Memur maaş düzenlemesini Meclisimizin takdirine sunduk. En düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Tüm kamu görevlilerinin yıllık ücretlerinde ilave olarak seyyanen 8 bin 77 liralık artış yapıyoruz. Meydanlarda söz verdiğimiz üzere en düşük memur maaşını 22 bin 17 liraya yükseltiyoruz. Ortalama memur maaşını 25 bin 15 liraya çıkarıyoruz. Tarihin en yüksek zamlarından olan bu düzenlemenin tüm memurlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Emekliklerin beklentilerini de göz ardı etmiyoruz. Yapılabilecek iyileştirmeler hususunda bakanlarımıza gerekli talimatı verdim. Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Hazine ve Maliye Bakanımız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız çalışmalarına başladı. İnşallah önümüzdeki haftalarda gerekli açıklamayı yapacağız. 85 milyonun her bir ferdinin refahını artırma mücadelemizi hız kesmeden devam edeceğiz.''

Haber7'de yer alan bir habere göre, emekli maaşlarıyla ilgili düzenleme sonbahar döneminde yapılacak.

Sonbahardan itibaren yıl sonuna doğru yapılacak çalışmalarda emeklilere kademeli artışın yapılacağı iddia ediliyor. Bu yasama dönemi içinde yeni adım atılmazsa en erken takvim ekim ayı ortası olarak öne çıkıyor.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri