Darp edilen öğretmenler M.E. ve oğulları E.E. ile O.E'den şikayetçi oldu. Olaya ilişkin görüntüler de cep telefonlarınca kaydedildi. Olay Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Darp edilen öğretmenler olay öncesinde görüşme ortamının güvenli olmadığını İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine de ilettiklerini belirtti.

 

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası bir açıklama yaptı:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in ve bakanlığın tüm yetkilileri ile Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu saldırı karşısında derhal adım atmak zorunda olduğunu, M.E ile oğullarının MEB’in öğretmenlerin temsilcisi olarak doğrudan müdahil ve davacı olduğu bir süreçte yargılanması gerektiğini belirtti.

Kastamonu’daki kampüsünü kapatma kararı alan Koleji yöneticilerinin öğretmenlerinin mali haklarıyla ilgili görüşmeler yapacakları yönündeki açıklamaları sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Öğretmenevi’nde öğretmenlere randevu verdikleri belirtildi.

Darp edilen öğretmenler, görüşmeye avukatlarıyla katılmalarının şüpheliler tarafından kabul edilmediğini, kendilerini psikolojik açıdan ve güvenlik açısından istismar edilecekleri bir ortama davet edildiklerini, bu olay öncesinde görüşme ortamının güvenli olmadığını İl Millî Eğitim Müdürlüğü yetkililerine ilettikleri belirtildi