YUSUF TEKİN
Giriş Tarihi : 16-08-2023 13:11   Güncelleme : 16-08-2023 13:38

Bakan Tekin açıkladı: Sınıf tekrarı geliyor!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaklaşan yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin yol haritasını anlattı.

Bakan Tekin açıkladı: Sınıf tekrarı geliyor!

Okullarda hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Bakan Tekin, yeni dönemde liselerde devamsızlığın affedilmeyeceğini, açık liselere geçisin zorlaştırılacağını, sınıf tekrarının daha sıkı tutulacağını vurguladı. 

Tekin, Başkent Öğretmenevinde gerçekleştirilen programda yeni eğitim-öğretim dönemine dair önemli mesajlar verdi. Tekin’in öne çıkan mesajları şöyle:


SINIF TEKRARI GELİYOR!

Özellikle okul terkleriyle ilgili yaşanan sorunlar var, onlarla ilgili değişiklikler eğitim öğretim yılı başlamadan önce ilgili mevzuat değişiklikleriyle kamuoyuyla paylaşılmış olacak.

Aynı şekilde özellikle ortaöğretim kurumlarındaki öğretmen arkadaşlarımızın çok dile getirdikleri hususlar oldu. Bunlardan bir tanesi, özellikle liselerde sınıf tekrarının olmamasının kaynaklanan sorunlardan söz edildi.

Bu zaten bizim de gündemimizdeydi, dolayısıyla bununla ilgili bir tedbir alacağız, yeni dönemde sınıf tekrarının mümkün olduğu bir süreç söz konusu olacak.

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri