ÖĞRETMEN
Giriş Tarihi : 13-05-2022 13:57   Güncelleme : 16-05-2022 01:17

Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge, EYT ve ek zam açıklaması!

Son dakika: 3600 ek göstergeyle ilgili Bakan Bilgin'den yeni açıklama!

Bakan Bilgin'den 3600 ek gösterge, EYT ve ek zam açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den 3600 ve EYT açıklaması geldi. Bakan Bilgin, enflasyona karşı çalışanların korunacağını vurgulayarak, “Bizim önümüzde temmuz ayında biliyorsunuz sadece enflasyon farkı değil, emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha geniş korunmasını sağlayacak düzenlemeleri yaptığımızı, hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece kamu çalışanlarının, memurların, işçilerin değil aynı zamanda emeklilerimizle ilgili hazırlıklarımız var" ifadelerini kullandı.

 

Bilgin'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''ENFLASYON CİDDİ BOYUTLARA ULAŞMIŞ DURUMDA''

''Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70'e dayandı. Dünyada da öyle Almanya’da yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

 

''EMEKLİLERİ KORUYACAĞIZ''

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

 

3600 EK GÖSTERGE VE EYT MESAJI

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYT'liler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.''

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri