MEB
Giriş Tarihi : 12-03-2023 11:28   Güncelleme : 12-03-2023 11:45

Adana, Gaziantep ve Osmaniye’de okullar yarın açılacak

MEB Adana, Gaziantep ve Osmaniye illerindeki öğrencinlerin eğitime 13 Mart'ta başlaması kararı almıştı. Gaziantep, Osmaniye, Adıyaman, Malatya'da okullar ne zaman açılacak? MEB son dakika: 13 Mart ve 27 Mart'ta hangi illerdeki okullar açılacak?

Adana, Gaziantep ve Osmaniye’de okullar yarın açılacak

Milli Eğitim Bakanı Özer, deprem bölgelerindeki okulların eğitima başlayacağı tarihleri açıkladı. Peki, Gaziantep, Osmaniye, Adıyaman, Malatya'da okullar ne zaman açılacak?

13 Mart ve 27 Mart'ta hangi illerdeki okullar açılacak? 

Depremin etkilediği Adana, Gaziantep ve Osmaniye ile bu illere bağlı tüm ilçelerde eğitim öğretimin 13 Mart 2023 Pazartesi günü yeniden başlaması için son hazırlıklar tamamlandı. Bu üç ilde sağlam raporu verilen okullarda eğitim ve öğretim başlayacak.

Adana, Osmaniye ve Gaziantep’ten 23 bine yakın öğrencinin başka illerdeki okullara nakilleri yapıldı. Üç ildeki 1 milyondan fazla öğrenci ise kendi illerindeki okullara devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattıklarını bildirmişti.

27 MART'A UZATILDI

Milli Eğitim Bakanı Özer, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da eğitim öğretime verilen aranın 27 Mart'a kadar uzatıldığını bildirdi. 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri