Eylül ayında öğretmenliğe başlamak isteyenler için beklenen o gün geldi. Sözlü sınav giriş yeri sorgulama ekranı Bakanlığın internet sitesi üzerinden bugün ilan ediliyor. 10 Haziran itibariyle öğretmen adayları mülakat yerlerini sorgulayabilecek.

20.000 sözleşmeli öğretmen ataması için sözlü sınav yerleri (bugün) 10 Haziran Pazartesi görüntülemeye açılacak. Adaylar hangi sınav merkezinde mülakata alınacağını sorgulama ekranından görüntüleyebilecek.

 

Sözlü Sınav Giriş Belgesi Nasıl Görüntülenir?

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi www.meb.gov.tr adresinden sorgulama yapılabilir. Adaylar fotoğraflı sınav giriş belgesini e-devlet şifresi ile birlikte giriş yaparak aynı ekran üzerinden görüntüleyebilir.

 Sözlü sınav giriş belgesi üzerinde adayın başvuru numarası, sınav yeri, sözlü sınav tarihi ve saati ile adayın alan bilgileri yer almalıdır. Sınav giriş belgesi üzerinde güncel bir fotoğraf bulunmalıdır.

 

Mülakat Hangi Gün Başlıyor?

Mülakata girecek adayların sözlü sınav giriş belgesi ve kimlik kartı ile birlikte sınav binasında olması gerekecek. Yanında fotoğraflı sınav giriş belgesi ve kimlik kartını getirmeyenler mülakata alınmayacak. 81 ilde belirlenmiş 20 farklı mülakat merkezinde sözlü sınav işlemleri tamamlandıktan sonra mülakatlar 1 Temmuz itibariyle başlayacak.

İşte Takvim:

  • 20 - 31 Mayıs KPSS ön başvuru ve sözlü sınav tercihleri
  • 10 Haziran sözlü sınav merkezi ilanı
  • 1 Temmuz sözlü sınav başlangıcı