Değerli Velilerimiz,

Okullarımızda birinci sınıfa öğrenci kayıtlarıyla ilgili önemli bilgiler ve yapılması gereken işlemler hakkında sizlere bilgilendirme yapmak istiyoruz. İşte kayıt sürecine dair ayrıntılar:

 

1. Kayıt Duyuruları ve Aday Kayıt Listesi

Birinci sınıfa kayıt ile ilgili gerekli duyurular, yeri ve zamanı geldiğinde okulumuzun web sayfasından yapılacaktır. Temmuz ayında, okulumuzun alım bölgesinde bulunan 1. sınıf aday kayıt listesi e-okul sistemine yansıyacaktır. Bu sistemde adı görünen öğrencilerin kayıtları otomatik olarak yapılacaktır.

Eğer alım bölgemize Temmuz ayından sonra taşınan velilerimiz varsa, onların da kayıt başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu durumda velilerimiz, okulumuza bizzat gelerek kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.

 

2. Kayıt Erteleme Hakkı

Aday kayıt listesinde bulunan öğrencilerden, belirli şartları taşıyanların kayıtlarını erteleme hakları bulunmaktadır. Velilerimiz, kayıt erteleme hakkı bulunan öğrenciler için, Temmuz ayının sonuna kadar öğrencinin kimlik belgesi ile okulumuza gelerek kayıt erteleme işlemi yapabilirler. Kayıt yaşı hesaplaması ve erteleme hakkı ile ilgili detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

 

3. Şube Oluşturma İşlemleri

Birinci sınıfa başlayacak öğrencilerimizin şube oluşturma işlemleri ile ilgili duyurular da yine okullarımızın web sayfası aracılığıyla yapılacaktır. Şube oluşturma süreci, öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak amacıyla titizlikle yürütülecektir.

Öğrencilerimizin eğitim hayatına sağlıklı ve başarılı bir başlangıç yapabilmeleri için tüm velilerimizin belirtilen tarihlere ve işlemlere dikkat etmeleri önem arz etmektedir.

Bu duyuruyu dikkate alarak gerekli işlemleri zamanında tamamlamanızı önemle rica ederiz. Öğrencilerimizin geleceğini birlikte inşa edeceğimiz bu süreçte, iş birliğiniz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

 

İlgili Haber:


lkokul 1. sınıfa kayıt ve öğretmen belirlemede, MEB'den yeni sistem