Meteoroloji Genel Müdürü Gün Verdi: Kar, Soğuk ve Yağış Tüm Yurdu Saracak

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Coşkun Ankara'da yarın gece yarısından itibaren kar yağışının başlayacağını, İstanbul'da ise kar yağışının beklenmediğini açıkladı. Coşkun İstanbul'da bu gece etkili olacak sağanak yağış sonucunda oluşabilecek su baskınları karşı vatandaşları uyardı.

HAVA DURUMU - 10-12-2018 20:40

Meteoroloji Genel Müdürü Gün Verdi: Kar, Soğuk ve Yağış Tüm Yurdu Saracak

 Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Coşkun Ankara'da yarın gece yarısından itibaren kar yağışının başlayacağını, İstanbul'da ise kar yağışının beklenmediğini açıkladı. Coşkun İstanbul'da bu gece etkili olacak sağanak yağış sonucunda oluşabilecek su baskınları ve ulaşımdaki aksaklıklara karşı vatandaşları temkinli olması konusunda uyardı.
 
TÜRKİYE YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRECEK
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye'nin önce Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı ve soğuk hava etkisine, ardından da Perşembe günü de Orta Akdeniz'den gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı.
 
İSTANBUL'DA OLUŞACAK SU BASKINLARINA KARŞI UYARDI
 
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Coşkun imzasıyla yayınlanan açıklamada yurdun tamamına yakının yağış ve soğuk havanın etkisine gireceği bildirildi. Coşkun İstanbul'da bu gece etkili olacak sağanak yağış sonucunda oluşabilecek su baskınları ve ulaşımdaki aksaklıklara karşı vatandaşları temkinli olması konusunda uyardı.
 
EGE VE AKDENİZ'DE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR
 
Türkiye bu akşamdan itibaren yeni ve yağışlı bir havanın etkisine girecek. Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun'un açıklamasına göre yurdun büyük bir bölümü bugün, yarın ve Çarşamba günü yağışlı havanın etkisinde olacak. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlar Ege ve Akdeniz'de gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.
 
DOĞUDA KAR BATIDA YAĞIŞ
 
Yağışların bugün akşam saatlerinden itibaren ve gece boyunca ise İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa ve Yalova, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar yarından itibaren Doğu Anadolu Bölgesi'nde ise kar şeklinde yağacak. Öte yandan Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Ege'de Salı günü karla karışık yağmur yağacak.
[Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun'dan Kar Yağışı Açıklaması]
 
BAŞKENTE SALI GECESİ KAR
 
Çakır tarafından yapılan açıklamaya göre Çarşamba günü yurdun iç kesimlerinin tamamında karla karışık yağmur ve kar yağışı olacak. Çakır, Ankara'da bu akşam ve yarın sabah saatlerinden itibaren yağmur görüleceğini, öğleden sonra ise ara verecek yağışların ardından gece yarısından itibaren kar yağışı başlayacağını söyledi.
 
İSTANBUL'DA KAR BEKLENMİYOR
 
Çakır İstanbul'da ise kar yağışının beklenmediğini açıkladı. İstanbul'da önümüzdeki 3 gün aralıklarla görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların bu akşam ve gece boyunca kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meydana gelebilecek su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlar dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıldı.
 
İZMİR'DE SAĞANAK
 
Türkiye'nin 3'üncü büyük kenti İzmir'de ise bugün ve yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kentte iki gün sürecek yağışların kuvvetli olacağının beklendiği belirtildi.
 
PERŞEMBE YENİ BİR YAĞIŞ
 
Perşembe günü ise Türkiye'nin bu kez Orta Akdeniz'den gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceği belirtildi. Rüzgarın bu gece ve yarın İç Anadolu, Akdeniz, Doğu Anadolu'da, Çarşamba günü ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde fırtına şeklinde eseceği belirtildi. Çakır, bu bölgelerde yaşayan vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.  (Haberler.com)

5 günlük haritalı hava durumu