Kar yağışı geliyor! İşte 5 günlük haritalı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre bugün yurdun batı ve kuzey kesimlerinde sağanak yağış, doğunun yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Sis ve pus ülke genelinde yer yer etkili olacak.

HAVA DURUMU - 04-12-2022 13:55

Kar yağışı geliyor! İşte 5 günlük haritalı hava durumu

Soğuk hava yurdu sarmaya başlarken Meteoroloji’den hava durumu uyarısı geldi. Tahminlere göre bugün Türkiye’nin kuzey ve batı kesimlerinde sağanak yağış kendini gösterecek, İstanbul’da da yağmur bekleniyor.

Yağışların ülkenin doğusunun yüksek kesimlerinde kar olarak görülmesi bekleniyor. Sis genel olarak yurt genelinde zaman zaman etkili olacak.

 

5 Günlük Haritalı Hava Durumu

 

METEOROLOJİ’DEN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre:

Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli kıyıları, İstanbul’un kuzey çevreleri, Çanakkale’nin iç, Balıkesir’in kuzey kesimleri, Kastamonu kıyıları, Artvin kıyıları, Iğdır ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Artvin’in iç kesimleri, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile Van’ın kuzey kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.