Bakan Özer'den eğitim gündemine dair önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kayıt ücretleriyle ilgili ''İsterse veli okul aile birliğine yardımda bulunabilir ama kesinlikle kayıt yaptırmayla bağış arasındaki ilişkiyi bu dönem itibarıyla kopartmış olduk'' diyerek müjdeyi verdi.

MAHMUT ÖZER - 05-09-2022 14:58

Bakan Özer'den eğitim gündemine dair önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TRT Haber canlı yayınında soruları yanıtladı. 

Bakan Özer'in açıklamalarından satır başları:

İsterse veli okul aile birliğine yardımda, bağışta bulunabilir ama kesinlikle kayıt yaptırmayla bağış arasındaki ilişkiyi bu dönem itibarıyla kopartmış olduk.

Yaz tatillerinde öğrenciler bazı imkanlara sahip olabiliyor, bazı imkanlara sahip olamıyor. Biz de istedik ki tüm öğrencilerimizi yazın destekleyelim. Pandemide sosyalleşmeyle ilgili mahrum kalan öğrencilerimizi farklı yaz kurslarıyla bir araya getirelim dedik. 

Bizim öncelik verdiğimiz iki ders var bir yabancı dil, iki matematik. İnanılmaz bir rağbet oldu bu kurslara. Yaz okullarının çok kısa olmasından yakındılar. 

Bundan sonra da yaz okullarına devam edeceğiz. Öğrencilerimiz istedikleri illerde bu yaz okullarına erişebildiler, nereye gittilerse orada yaz okullarına erişebildiler. Biz önümüzdeki yaz bunun kapsamını daha da genişletmeyi düşünüyoruz. 

12 Eylül'de tüm öğretmenlerimizin sınıflarında hazır olmasını istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür etmek istiyorum, öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmak çok kolay iş değil. 

YENİ ÖĞRETMEN ATAMASI OLACAK MI?

Hiçbir yıl yok ki öğretmen ataması olmasın, son 20 yılda. Mutlaka yeni öğretmen ihtiyacı olacak. Tüm öğrencilerimizin bilişsel olmayan becerilerinin de gelişmesi için okul öncesi eğitime odaklandık. Bakanlığın değişen politikalarına göre dağılımı değişen öğretmen atamaları gerçekleşecek. 

OKULLARDA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Dersliklerde maske kullanımı söz konusu olmayacak. İsteyen öğrencilerimiz, hassasiyetleri olan öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz istemeleri durumunda maskelerini okullarımızda ücretsiz talep edebilecekler.

DİĞER HABERLER
Bakan Özer açıkladı: 5 yılı dolduran uzman öğretmen, 20 yılı dolduran Başöğretmen olabilecek

Bakan Özer açıkladı: 5 yılı dolduran uzman öğretmen, 20 yılı dolduran Başöğretmen olabilecek

12-05-2023 - MAHMUT ÖZER

Bakan Mahmut Özer'den canlı yayında önemli açıklamalar

Bakan Mahmut Özer'den canlı yayında önemli açıklamalar

02-05-2023 - MAHMUT ÖZER