DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Kadriye DEMİREL
Kadriye DEMİREL
Giriş Tarihi : 16-05-2022 21:09

İşte Halep, İşte Arşın!

Öğretmenlik Kariyer Basamaklarına “DAVA AÇACAĞIZ” diyenlere aldırmayınız!

 

Şubat 2022’de Öğretmenlik Kariyer Basamaklarını da kapsayan, ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU basına sızdığında caydırıcı bir tepki vermeyip, kanun TBMM’de görüşülürken siyasilerin kararlarına sessiz kalıp bir müdahalede bulunmayanlar şimdi öğretmenlerin feryatlarını duyunca ortalığı yatıştırmak, öğretmenleri susturmak için, dava açacaklarmış! Şimdiye kadar neredeydiniz?

 

Öğretmenlerin yaşadığı ve yaşayacağı mağduriyeti gerçekten önlemek isteyenler, “ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU” TBMM’de görüşülürken siyasi erklerle görüşüp, etkililiğini ve yetkiliğini kullanarak gerçek müdahaleyi yaparlardı ve ihtiyaçları gidermekten mahrum, sorunları çözmekten uzak bir ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU çıkarılamazdı.

 

Toplum üzerinde, öğretmenlere; Uzman Öğretmenlik adı altında Bin TL, Başöğretmenlik adı altında 2 Bin TL zam verildi algısı oluşturulamazdı. Öğretmenler almadıkları ücreti alıyormuş durumuna düşürülemezdi.

 

Artan hayat pahalılığı karşısında zam alabilmek için öğretmene:” İşte hendek işte deve ya aşarsın ya düşersin, baktın olmaz vazgeçersin, zordur almak bizden zamı” misali, Kariyer Basamakları adı altında engeller çıkarılamazdı.  Öğretmen maaşlarına zam yapmamak için, Öğretmenlik Kariyer Basamakları senaryosu yazılamaz ve hayata geçirilme fırsatı bulunamazdı.

 

Haa, dava açar, öğretmenleri; hem neresinden tutsan elinde kalan Öğretmenlik Meslek Kanunu’ndan hem de öğretmen maaşlarına zam karşılığı şartı olarak konulan Öğretmenlik Kariyer Basamakları senaryosundan kurtarırız, sendikacılık tarihine not düşeriz diyorsanız:

 

”İşte Halep, işte arşın ya aşarsın ya düşersin, baktın olmaz vazgeçersin” işte mahkeme, işte adalet, işte kanun yapıcılar…

Etkili ve yetkili sendikalardan, öğretmenler olarak bekliyoruz. 

 

Kadriye DEMİREL
Hakkını Arayan Eğitimci

Kadriye DEMİREL

Kadriye DEMİREL

DİĞER YAZILARI Öğretmenlere Göstermelik Ödenek Zaferi Öğretmenevleri İçin Düğmeye Kim Basacak? 400 Lira Yılın Sendikacısı Seçildi Bakan'ın atama sözünden sonra yüz binler umutla bekliyor Sendikalardan Sendikacılık Bekliyoruz! Eğitim çalışanları 1 Mayıs'ta ne istiyor? Dalkavukluk Sendromu ve Dalkavuklar İnisiyatifsizlik Sendromu Tek Derdimiz 12 Yıl Müdür Koltuğu Garantisi Mi? Eğitimci Olmayan Eğitim Müfettişleri Geliyor 8 Mart’ı Kutlamayalım! Çözüm Sensin Öğretmenim!     Sessiz Olun Öğretmene Şiddet Var! TBMM Onayladı Ama Öğretmenler Onaylamıyor Ankette, Yetkili Sendika Sınıfta Kaldı Başarı Belgesi Yetmez Sayın Bakanım Öğretmenler Ucuz İşçi Mi? Kadınların Hakkı Var Mı? 1 Milyon Öğretmen, 1 Milyon Ses Öğretmenlerin Hakkı Ödenir Öğretmene Şiddet, Direksiyon Başında Eğitimde Yeni Nesil Planlama Zamanı Artık Sendikasız Memur Kalmamalı 2021 LGS Öğrencilerinin Hikayesi Görevde Öğretmenler Öncelikli, Ödülde Kimler? Öğretmen Olmak Suç Mu? İLKSAN Seçiminin Kaçak Güreşçisi Kadın Altının Değerini Sarraf Bilir Artık Yetmez mi? Memura ‘’Mış’’ Gibi Zam ve Vergi Dilimi İşkencesi Eğitimciler ve Mobbing Çemberi MEB Bütçesi, Eğitimin Gereklerine Göre Düzenlenmeli Uzaktan Eğitim ve Kaygılarımız Kadınlar Yönetimin Neresinde Eğitimde Kıyameti Ancak Motivasyon Koparır! 'Öğretmenimin Psikolojisi Bozuldu' Yetkiyi yanlış anladık ÖSYM’nin Sınav Güvenliği Kabusu Tatil Ödevimiz, Sorumluluk Unuttuklarımız Var… (Kadriye DEMİREL) Davet Ediyoruz! (Kadriye Demirel) Öğretmenlerde Stockholm Sendromu Bir devir kapanıyor mu? Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a Mektup Uzmanlık Mı? Adaletsizlik Mi? Öğretmen Garsonlar Anne - Baba Eğitimi ‘Devlet Politikası’ Olmalıdır
ARŞİV ARAMA