DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Kadriye DEMİREL
Kadriye DEMİREL
Giriş Tarihi : 10-05-2022 20:38

Sendikalardan Sendikacılık Bekliyoruz!

Sendikalar karar mercii değildir. Sendikalar üyelerinden gelen talepler için mücadele eder.

Sendikalar üyelerinin taleplerini duyurmak ve taleplerinin gerçekleşmesi için yetkililerle, TBMM'deki siyasilerle iletişime geçer, çünkü karar mercii yetkililer ve TBMM'dir.

Sendikalar, amaçtan sapıp, yetkililerin ya da siyasilerin taleplerini, üyelerine kabul ettirmek için iletişim kurmaz. Böyle bir iletişim SENDİKACILIK DEĞİL sistemin değirmenine su taşımaktır, temsil ettiği üyelerin hak kaybına sebebiyet vermek, mağduriyete ORTAKLIK yapmaktır, kul hakkına girmektir, temsil ettiği kitleden aldığı emanete ihanet etmektir.

Sendikalar mağduriyet yaratmaz, mağduriyet giderir.

Sendikalar sorun yaratmaz, sorun çözer.

Sendikalar susturmaz, ses yükseltir.

Sendikalar hak arar, hakkı güce teslim etmez.

Kadriye Demirel
Hakkını Arayan Eğitimci

Kadriye DEMİREL

Kadriye DEMİREL

DİĞER YAZILARI Bakan'ın atama sözünden sonra yüz binler umutla bekliyor İşte Halep, İşte Arşın! Eğitim çalışanları 1 Mayıs'ta ne istiyor? Dalkavukluk Sendromu ve Dalkavuklar İnisiyatifsizlik Sendromu Tek Derdimiz 12 Yıl Müdür Koltuğu Garantisi Mi? Eğitimci Olmayan Eğitim Müfettişleri Geliyor 8 Mart’ı Kutlamayalım! Çözüm Sensin Öğretmenim!     Sessiz Olun Öğretmene Şiddet Var! TBMM Onayladı Ama Öğretmenler Onaylamıyor Ankette, Yetkili Sendika Sınıfta Kaldı Başarı Belgesi Yetmez Sayın Bakanım Öğretmenler Ucuz İşçi Mi? Kadınların Hakkı Var Mı? 1 Milyon Öğretmen, 1 Milyon Ses Öğretmenlerin Hakkı Ödenir Öğretmene Şiddet, Direksiyon Başında Eğitimde Yeni Nesil Planlama Zamanı Artık Sendikasız Memur Kalmamalı 2021 LGS Öğrencilerinin Hikayesi Görevde Öğretmenler Öncelikli, Ödülde Kimler? Öğretmen Olmak Suç Mu? İLKSAN Seçiminin Kaçak Güreşçisi Kadın Altının Değerini Sarraf Bilir Artık Yetmez mi? Memura ‘’Mış’’ Gibi Zam ve Vergi Dilimi İşkencesi Eğitimciler ve Mobbing Çemberi MEB Bütçesi, Eğitimin Gereklerine Göre Düzenlenmeli Uzaktan Eğitim ve Kaygılarımız Kadınlar Yönetimin Neresinde Eğitimde Kıyameti Ancak Motivasyon Koparır! 'Öğretmenimin Psikolojisi Bozuldu' Yetkiyi yanlış anladık ÖSYM’nin Sınav Güvenliği Kabusu Tatil Ödevimiz, Sorumluluk Unuttuklarımız Var… (Kadriye DEMİREL) Davet Ediyoruz! (Kadriye Demirel) Öğretmenlerde Stockholm Sendromu Bir devir kapanıyor mu? Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a Mektup Uzmanlık Mı? Adaletsizlik Mi? Öğretmen Garsonlar Anne - Baba Eğitimi ‘Devlet Politikası’ Olmalıdır
ARŞİV ARAMA