SENDİKA
Giriş Tarihi : 18-09-2022 00:22

Sendika, kariyer basamakları sınavında görev almayacaklarını açıkladı

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) üyelerinin kariyer basamakları sınav görevini kabul etmemesine dönük eylem kararı aldıklarını açıkladı

Sendika, kariyer basamakları sınavında görev almayacaklarını açıkladı

Eğitim Gücü Sen: Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun tüm paydaşların ortak sesi olamaması, taleplerimize yanıt vermemiş olmasına sessiz kalamayız. Bu sebeple kanunun en çok tartışılan konularından biri olan sınavla kariyer basamakları uygulamasını kabul etmiyoruz.

Sendikamız üyesi öğretmenlerin %80’i hizmet süresi kriterini karşılamadıkları için "Kariyer Basamakları Sınavına" girememektedir. Sınava girme hakkı olmayan öğretmenlerimizden sınavda görev almaları talep edilecektir.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) olarak üyelerimizin sınav görevini kabul etmemesine dönük eylem kararı alıyoruz. Hiçbir üyemizin, öğretmenleri ayrıştıran ve çalışma barışını bozan, sadece 600 bin öğretmenin gireceği Kariyer Basamakları Sınavı’nda görev alarak mesai arkadaşına saygısızlık yapmayacağına inanıyoruz.

Eğitim çalışanlarının özlük haklarının yasal olarak güvenceye alınması, geliştirilmesi ve savunulması konusunda sağlam duruşundan taviz vermeyen Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (EĞİTİM GÜCÜ SEN) olarak 19 Kasım 2022 tarihinde uygulanacak Kariyer Basamakları Sınavında "görev almama" eylem kararı alıyoruz.
Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası Yönetim Kurulu

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri