SINAV
Giriş Tarihi : 07-03-2022 10:57   Güncelleme : 07-03-2022 11:15

MEB 2022 Mart ayı LGS ve YKS örnek soru kitapçıklarını yayımladı

MEB 2. sınıftan 12. sınıfa tüm öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanan yardımcı kaynak paketinin altıncısı, bugün paylaşıldı. Mart ayı yardımcı kaynak destek paketinde 8 bin soru yer alıyor.

MEB 2022 Mart ayı LGS ve YKS örnek soru kitapçıklarını yayımladı

Tüm kademe ve sınıf seviyesindeki öğrencilere yönelik hazırlanan mart ayı yardımcı kaynak paketinde "etkinlik kitapları, öğretmen kılavuz kitapları, çalışma soruları, beceri temelli testler, merkezî sınava yönelik örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS ve YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları" yer alıyor.    

 

8. sınıflar için mart ayı LGS örnek soruları

2022 yılında LGS kapsamında yapılacak olan merkezi sınava yönelik hazırlıklarını sürdüren 8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak için her ay düzenli olarak yayımlanan LGS örnek sorularının Mart ayı çalışması da yardımcı kaynak paketinde paylaşıldı. 

-MART AYI SÖZEL SORU KİTAPÇIĞI
-MART AYI SAYISAL SORU KİTAPÇIĞI

 

YKS'ye yönelik 1200 çalışma sorusu

Ortaöğretim kademesindeki öğrenciler için hazırlanan "Tekrar Testleri"nin 10'uncusu da yardımcı kaynak destek paketinde yer alıyor. İkinci dönem ünite ve kazanımlarını kapsayan 10. Tekrar Testleri'nde 750 soru bulunuyor. 12. Sınıf öğrencileri için Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na yönelik kaynak setindeki 3 TYT, 3 AYT ve 1 YDT kitapçığında ise 1.200 soru yer alıyor. Ayrıca 4 bin 250 sorudan oluşan soru bankası, çalışma ve etkinlik kitapları da ortaöğretim öğrencilerinin kullanımına sunuldu.

-LİSE YKS HAZIRLIK TESTLERİ

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri