SENDİKA
Giriş Tarihi : 01-10-2022 00:06   Güncelleme : 01-10-2022 00:19

Eğitim İşli öğretmenler engellemelere rağmen Ankara'da Büyük Yürüyüş yapacak

Eğitim-İş'in yarın öğretmenlik meslek kanununu protesto için Anıtkabir'e düzenlemeyi planladığı yürüyüşe İçişleri Bakanlığı tarafından izin verilmediği öğrenildi.

Eğitim İşli öğretmenler engellemelere rağmen Ankara'da Büyük Yürüyüş yapacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun geri çekilmesi gerektiğini savunun Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) “Hükümetin ortaklarıyla getirmiş olduğu Öğretmenlik Meslek Kanunu bizim hiçbir sorunumuza yanıt vermediği gibi, gelecekte büyük ve geri dönüşsüz tehlikeler içermektedir.

Tüm engellemelere rağmen 1 Ekim Cumartesi günü saat 11.00'de 1.Meclis önünden Anıtkabir'e yürüyüş yapacağız” açıklaması yapıldı.

Eğitim-İş'in açıklamasında, “Uzmanlığımızı ve mesleki deneyim ve donanımımızı yok sayan bu meslek kanunu öğretmenliği değersizleştirmekte, mesleki haklarımızı da yeni şartlara bağlamaktadır. Okullarda çalışma barışını bozacak, içeriğinde yer alan kariyer basamakları uygulamasıyla da öğrenci ve veliler arasında ayrışmaya neden olacaktır. Karşı çıkıyoruz. Bugün yoksulluk sınırının altında ücret alan, çalışma şartları çağın gerisinde kalan, zaten kadrolu -ücretli – sözleşmeli diye ayrılan biz eğitim emekçileri için bu kanun sorun çözen değil başlı başına bir sorundur. Derhal geri çekilmelidir” ifadelerine yer verildi.

 

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri