SENDİKA
Giriş Tarihi : 29-03-2020 19:49   Güncelleme : 29-03-2020 20:00

Eğitim İş: ''Vefa desteği'' adı altında zorla görevlendirme kabul edilemez!

Eğitim İş: Öğretmenlerin maruz kaldığı bu ekonomik kesintiler, hak gaspları yetmezmiş gibi hükümetin yeni angaryalar planladığı da ayyuka çıkmıştır.

Eğitim İş: ''Vefa desteği'' adı altında zorla görevlendirme kabul edilemez!

Eğitim İş'in konuyla ilgil açıklaması:

Öğretmenlerin mülki amirlerce zorla "vefa desteği" adı altında pandemi riskinde alanlarının dışında görevlendirilmeleri görüşülmektedir. Bu haksız görevlendirmede öğretmenlerin sağlığını nasıl koruyacağı, daha sağlık emekçilerine bile yetmeyen maske, eldiven ve dezenfektanların öğretmenlere nasıl verileceği de bilinmemektedir.

Kendileri ve sevdikleri için pandemi korkusu yaşayan öğretmenlerin, hiçbir hukuki dayanağı olmayan bu zorla görevlendirmeye tabi tutulması kabul edilemez!

Bu konuda da hükümeti uyarıyoruz: Bunlar zorunlu görevlendirmeyle değil gönüllülükle yapılacak işlerdir. Bu görevlendirmeler hukuksuz olacaktır. Devletin hukuku çiğnediği bir yerde, yurttaşın adalete inancı kalmaz ve hukukun olmadığı bir yerde demokrasiden bahsedilemez.

Bu ve benzeri görevlendirmeler için "hayırseverliğiyle" meşhur Kızılay'ı, sadece ok attığı için iktidar partisinin elindeki belediyelerden yıllarca devasa ödenekler alan tanıdık vakıflarınızı kullanabilirsiniz!

Öğretmenlerin cebinden ve meslek itibarlarından elinizi çekin! Eğitim gelecektir ve öğretmen bu geleceğin mimarıdır.

Eğitim İş

Eğitim HaberleriEğitim Haberleri