Kadriye DEMİREL 1 Milyon Öğretmen, 1 Milyon Ses
1 Milyon Öğretmen, 1 Milyon Ses
Kadriye DEMİREL

1 Milyon Öğretmen, 1 Milyon Ses

Başöğretmenlik ve Uzman Öğretmenlik sorununuz için birlikte hareket edelim. Sendikamız, dünya görüşümüz ne olursa olsun hepimiz ÖĞRETMENİZ ve hepimizin sorunları ortak.

Eğer sorunlarımızın çözümü noktasında ortak hareket edersek ancak sesimizi duyurur, çözüme ulaşabiliriz.16 yıldır süren adaletsizliğin ortadan kaldırılması için öğretmenler olarak hep beraber düğmeye basalım. Tüm öğretmenlerimiz Cumhurbaşkanımızı, MEB'i, siyasi partileri, sendikaları, sendika başkanlarını etiketleyerek Twitter'da, facebook’da, Instagram'da  tüm sosyal medya araçlarında talebimizi dile getirelim.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik uygulamasına bağlı gelir adaletsizliği giderilsin. Tüm öğretmenlere fırsat eşitliği tanınsın. Eşit işe eşit ücret adaleti gözetilsin. Meslekte 10 yılını doldurana Uzman Öğretmenlik, meslekte 20 yılını doldurana Başöğretmenlik verilsin. Uzman Öğretmenlik Uygulamasına bağlı olarak yaşanan ve 16 yıldır süren mali kayıp telafi edilsin. Öğretmenlik eğitim gibi kıymetli bir misyonun yüklendiği bir meslektir.

Yasal çerçeveler içinde hak arayışı da eğitimin bir parçasıdır. Öğretmenler olarak özlük ve mali haklarımıza ve mesleğimizin itibarına sahip çıkarak bu misyonu yerine getirip yetiştirdiğimiz nesillere de örnek olmalıyız. Bunu başarabiliriz, yeter ki sorunlarımızın çözümü için ayrışmadan, birlik içinde tek ses olalım. Aynı anda aynı sesi çıkaralım.

Öğretmenlik mesleğinin özlük ve mali hakları için, itibari için 1 milyon öğretmen 1 milyon ses aynı dili konuşalım. 1 milyon öğretmen sesini duyurabilir. Tüm meslektaşlarıma saygılarımla.

Kadriye Demirel-Eğitimci

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüzde 2,5 artış Resmi Gazete'de... Ödeme ne kadar olacak? Ne zaman yapılacak?
Yüzde 2,5 artış Resmi Gazete'de... Ödeme ne kadar olacak? Ne zaman yapılacak?
Öğretmenlere 3 Oturum Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere 3 Oturum Yeni Sınav Görevi