Kadriye DEMİREL Artık Yetmez mi?
Artık Yetmez mi?
Kadriye DEMİREL

Artık Yetmez mi?

ARTIK YETMEZ Mİ?

Memurlar Toplu Sözleşme Görüşmelerinde yetkili sendikanın başarısızlığının hezimetiyle bir kez daha yüzleşti.

Memur ve memur emeklileri 2021 yılı ilk yarısı için % 3’lük  sözleşme zammı alacaktı. Açıklanan %4'36 enflasyon farkı ile birlikte; memur ve memur emeklileri Ocak ayında toplam yüzde 7.36 zam alacak. Asgari ücrete %21.6 zam yapılırken, memura yapılan %7.36  zam oranı akıllara durgunluk verici. Zam oranlarındaki çelişkinin  mimarı yetkili sendika belli ki başka alemlerde yaşıyor. Aksi takdirde aynı ülke sınırları içinde  anlaşma masalarına oturanlardan BİRİ DEVE, BİRİ CÜCE olan zam oranları çıkmazdı. Memura yapılan zam hem asgari ücretin  hem de enflasyon gerçeğinin yanında DEVEDE KULAK kalmazdı.

Memurun yaşadığı bu hezimetin sorumlusu hiç şüphesiz  yetkili sendikanın,  vekaletini aldığı memurun içinde bulunduğu sıkıntılara kulak tıkamasıdır.  Memurun vekaletini alıp Toplu Sözleşme Görüşmeleri yapanlar  madem memurun  hakkını aramıyorlar o halde  bıraksınlar.

ARTIK YETER !

Bıraksınlar da memurun hakkını arayacaklar otursun anlaşma masalarına. Memuru görenler, memuru duyanlar  memurun sesi olsun. Verilen yetkinin alınma zamanı geldi de geçiyor bile. %7.36'lık zam karşısında memur,  hakkını yedirenlere, hakkını yedirmeyeceğini göstermeli. Emanet ehillere verilmeli. Bunun için BİR İMZA YETER !

TC Kadriye Demirel
TES Ant. 2 Nolu Şb.Bşk.Yrd.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
23 Nisan günü canlı ders yapılacak mı? Hangi okullarda kutlama programı yapılabilecek?
23 Nisan günü canlı ders yapılacak mı? Hangi okullarda kutlama programı yapılabilecek?
MEB yayımladı: Kimler idari izinli sayılacak?
MEB yayımladı: Kimler idari izinli sayılacak?