Konuk Yazar Ek Ders Adaletsizlikleri Ne Zaman Giderilecek? (M. Alper ÖĞRETİCİ)
Ek Ders Adaletsizlikleri Ne Zaman Giderilecek? (M. Alper ÖĞRETİCİ)
Konuk Yazar

Ek Ders Adaletsizlikleri Ne Zaman Giderilecek? (M. Alper ÖĞRETİCİ)

Bilindiği gibi sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri maaş karşılığı 18 saat derse girerken branş öğretmenleri 15 saat derse girmektedir. Bu haksızlık ve adaletsizlik birçok kez dile getirilmiş fakat Milli Eğitim Bakanlığından karşılık bulamamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 28 Ekim’de Eskişehir Eti Sosyal Bilimler Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda okul müdürleri ile bir araya geldiler.Burada müjde olarak bu ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini,sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin de maaş karşılığının 15 saate düşürülmesi için çalışmaların başladığını duyurmuşlardı. (http://eskisehir.meb.gov.tr/www/salih-celik-ve-hamza-aydogdu-okul-mudurleri-ile-bir-araya-geldiler/icerik/2115).Bütün eğitim sitelerinde ‘SINIF VE OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE MÜJDE’ ‘ÖĞRETMENLERE 120 TL ZAM YOLDA’ gibi haberler dahi yapılmıştı.

Görüyoruz ki aradan geçen 2 yıllık süre zarfında herhangi bir çalışma ve iyileştirme yapılmamıştır. Bakanlığımızın bu mağduriyeti daha fazla uzatmadan bir an önce  gidermesini bekliyoruz. Eğer ek ders adaletsizliği düzeltilirse sınıf ve okul öncesi öğretmenlerinin haftalık maaş karşılığı 18 saatten 15 saate düşürelecek ve böylece öğretmenlerimiz haftada 3 saat, ayda 12 saat fazla ek ders almış olacak.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak konunun takipçisi ve müjdeleyicisi olmanın sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşamak istiyoruz.

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
AES Genel Başkan Yardımcısı

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Onur     2017-12-08 Sınıf öğretmenleri 18 saat derse giriyorsa diğer taraftan İngilizce ve din derslerine branş öğretmenleri girerken sınıf öğretmenleri bunun ek dersini alıyor.Girmediği dersin ücretini almak haksızlık olmuyor mu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 Yılı İl İçi Atama, Boş Kontenjanları Yayınlayan İller
2019 Yılı İl İçi Atama, Boş Kontenjanları Yayınlayan İller
Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı öğretmenleri sevindiren değişlikler
Bakan Ziya Selçuk'un yaptığı öğretmenleri sevindiren değişlikler