Ümit DEVECİ Ümit Öğretmenden farklı yarıyıl tatili ödevi!
Ümit Öğretmenden farklı yarıyıl tatili ödevi!
Ümit DEVECİ

Ümit Öğretmenden farklı yarıyıl tatili ödevi!

GUNCELEGITIM.COM Özel Haber - İlkokul öğretmeni Ümit Deveci öğrenci ve velileri için "Tatil Ödevi" başlıklı bir yazı hazırladı. 12 maddelik "Tatil Ödevi" ise şöyle:

* Şahane bir yarıyıl geçirdik. Çalıştık, çabaladık ve dinlenmeyi hak ettik. O yüzden bolca dinlenin.

* Tatil süresince en az bir kere AİLECE sinema ya da tiyatroya gidin.

* Tatiliniz süresince EKRAN'larınızla değil AKRAN'larınızla vakit geçirin. Birbirinizi mutlaka arayın ve birlikte vakit geçirin.

* Ülkesini bilmeyen ülkesini sevemez. Ülkesini gezmeyen de ülkesini bilemez. Bu yüzden seyahate çıkarsanız ve mümkünse ailece gidin.

* Tatilde il dışına çıkarsanız, gezdiğiniz yerlerin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini mutlaka fotoğraflayın ve 2'inci yarıyılda sınıfa anlatmak için hazırlık yapın.

* Ailenizle birlikte olduğunuz saatlerde zamanı birlikte geçirin. Aranıza TV, tablet, cep telefonu, bilgisayar oyunu gibi YABANCILARIN girmesini izin vermeyin.

* Yaşadığımız zor kış şartlarında dünyamızı paylaştığımız diğer dostlarımızı da unutmayalım. Daha önce birlikte yaptığımız gibi yine Pet şişelerden kuş yemlikleri yapıp içine artan pilav, ekmek kırıntısı gibi yiyecekler koyup balkonumuza asalım.

* Vücudumuzun beslenmesi için annemizin yemeklerini, ruhumuzun beslenmesi için kitap okumayı asla ihmal etmeyin.

* Büyük anneniz, büyük babanız, dedeniz, babaanneniniz, aile büyükleriniz hayattaysa mutlaka ziyaret edin. Ellerini öpün. Beni de selamlarımı iletin, uzun ömürler dilerim.

* Deli gibi eğlenin, gülün, koşun, oynayın. Numaram hepinizde var. Beni aramak için sebebe ihtiyaç yok. Sesinizi duymayı her zaman isterim. Canınız ne zaman isterse beni arayabilirsiniz. Sadece bir telefon kadar uzakta olacağım.

* İyi tatiller. (Yayın: 18.01.2016 Güncelleme: 19.01.2017)

guncelegitim.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim 31 Ağustos'ta başlayacak. Telafi eğitimi üç hafta sürecek
Yüz yüze eğitim 31 Ağustos'ta başlayacak. Telafi eğitimi üç hafta sürecek
MEB'den 19 Haziran'a kadar idari izin, 19 Haziran'dan sonra ek ders ücreti yazısı
MEB'den 19 Haziran'a kadar idari izin, 19 Haziran'dan sonra ek ders ücreti yazısı