Herkes bu afişleri konuşuyor


Herkes bu afişleri konuşuyor

Karşıyaka Belediyesi'nin 'Sana ne' sloganlı afişleri sosyal medyada günün konusu oldu. Afişlerde; 'Börek de açmam dekolte de giyerim sana ne' gibi sloganlar yer aldı.

Herkes bu afişleri konuşuyor
Herkes bu afişleri konuşuyor

İzmir'de Karşıyaka Belediyesi'nin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için ilçenin her yerine astırdığı 'Sana ne?' afişleri, tartışma yarattı. Bazıları afişlerdeki mesajları destekleyen, bazıları 'aşırı' buldu.

İZMİR BU AFİŞLERİ TARTIŞIYOR

Karşıyaka Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için ilginç bir uygulamaya imza attı. Belediye, kampanyada kadınların hak ve özgürlüklerine vurgu için 'Sana ne?' sloganını kullandı. İlçenin hemen her noktasına bu afişler billboardlara asıldı. Kadınların fotoğrafları bulunan afişlerde 'İsteğim zaman kahkaha atarım sana ne?', 'Börek te açmam, dekolte de giyerim sana ne?', 'Gece yarısı sokakta dolaşırım, gezerim, sana ne?' sloganları ve altında da, CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Akpınar'ın '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde, özgür yaşam talebi ile mücadele eden kadınları saygıyla anıyorum. Şimdi ve daima' mesajı yer aldı.EN BÜYÜK DESTEK KADINLARDAN

Kampanya hedeflenen etkiyi yarattı ve herkesin dikkatini çekti. İlçe halkı arasında mesajlar tartışma yarattı. Kimi desteklediğini açıkladı, kimisi de mesajların aşırıya kaçtığını söyledi. Ancak kampanyaya en büyük destek kadınlardan geldi.


SOSYAL MEDYADA GÜNÜN KONUSU OLDU

Kampanya sosyal medya üzerinden de büyük beğeni geldi. Afişler kısa sürede, sosyal medyada bir çok hesap tarafından 'İzmir farkı' sözleriyle paylaşıldı.


karşıyaka belediyesi afiş izmir 8 mart kadın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
5 bin öğretmen alımında 5 yıl ücretli öğretmenlik yapmış olma şartı
5 bin öğretmen alımında 5 yıl ücretli öğretmenlik yapmış olma şartı
Öğretmenlere 2 Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere 2 Yeni Sınav Görevi