İkinci il içi yer değiştirmeler yapılmalıdır


İkinci il içi yer değiştirmeler yapılmalıdır

2015 İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirme sonucunda çoğumuzun tayini çıkmadı. Aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı mağdur olup hak kaybına uğradık. Aşağıda belirtilen hususlardan dolayı geçen yıl olduğu gibi bu yılda ikinci kez Öğretmenlerin İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirmesinin yapılmasını talep ediyoruz. Uğradığımız haksızlığın ve mağduriyetin giderilmesini istiyoruz.

İkinci il içi yer değiştirmeler yapılmalıdır
İkinci il içi yer değiştirmeler yapılmalıdır

Aşağıda belirtilen hususlardan dolayı geçen yıl olduğu gibi bu yılda ikinci kez Öğretmenlerin İsteğe Bağlı İl İçi Yer Değiştirmesinin yapılmasını talep ediyoruz. Uğradığımız haksızlığın ve mağduriyetin giderilmesini istiyoruz.
 
1. Normlar güncellemeden il içi yer değiştirme yapıldı. 4. ve 8. sınıfların haftalık okutulan ders sayıları gelecek yıl değişiyor. Özellikle 8. sınıfta haftalık okutulan ders sayısı 30 saatten 35 saate çıkacak ve bazı derslerin haftalık ders sayısı değişecek, bazı derslerde 8. Sınıfta artık işlenmeyecektir. (örneğin haftalık ders saati sayısı 4 saat olan matematik dersi 5 saate çıkacak ve öğrencilerin talebi doğrusunda haftada 2 saat seçmeli matematik uygulamaları dersi seçilebilecektir.) Normlar güncellenmeden tayinler yapıldığı için normlar güncellenince okullarda bazı branşlarda norm fazlalığı oluşurken bazı branşlarda da çok sayıda öğretmen açığı oluşacaktır. Bu yüzden normların güncellenip ikinci defa il içi isteğe bağlı yer değiştirme yapılmalıdır.
 
2. Rotasyondan dolayı her yıl 40 bin olan il içi başvuru sayısı rotasyon söylentisiyle bu yıl 140 bini buldu. Yüksek puanlıların tayini çıktı, düşük puanlı binlerce öğretmen yerinde kaldı. Haber sitelerinde rotasyonun erteleneceği, kaldırılabileceği yönünde haberler yer almaktadır. Haberlerin doğru olması durumda hem rotasyon nedeniyle yerinden memnun olup rotasyona maruz kalmamak için tayin isteyen öğretmenler. hem de yüksek puanlıların tayin istemesinden dolayı tayini çıkmayan binlerce öğretmen mağdur olmuş olacaktır.
 
3. Bazı okulların dönüşümü tamamlanmadı. Dönüşümden dolayı bu okulda norm fazlalıkları oluşacaktır. Rotasyona maruz kalmamak için tayin isteyen yüksek puanlar nedeniyle okulunda norm fazlası olan öğretmenler tayin isteyemedi, yerlerinde norm fazlası kalmaya devam etti. Geçen yıl bu nedenden ( dönüşümü tamamlanmayan okullar ve normların güncellenmemesinden) dolayı ikince defa il içi isteğe bağlı yer değiştirme yapılmıştı. Aynı koşullar bu yılda devam etmektedir. Bu yılda normlar güncellenip ikinci defa il içi isteğe bağlı yer değişikliği yapılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenler Mesleki Çalışmalarını 24-28 Ağustos'ta Yapacak
Öğretmenler Mesleki Çalışmalarını 24-28 Ağustos'ta Yapacak
Öğretmenlerin Enflasyon Farkı ile Oluşan Temmuz Maaşları
Öğretmenlerin Enflasyon Farkı ile Oluşan Temmuz Maaşları