Şortlu öğrenci krizinde ikinci perde


Şortlu öğrenci krizinde ikinci perde

Velilerin büyük tepki gösterdiği olaya ilişkin hedefteki isim Cemal Kapan dan açıklama geldi. Şortlu kız öğrencileri okul gezisine götürmeyen okul müdürü gerekçe olarak daha önceki gezide kız öğrencilere laf atıldığı için şortlu öğrenicileri geziye götürmediğini açıkladı

Şortlu öğrenci krizinde ikinci perde
Şortlu öğrenci krizinde ikinci perde
Pendik Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu’nun gezisinde dün ‘şort krizi’ yaşanmıştı. Okul müdürü Cemal Kapan’ın talimatıyla şortlu kız öğrenciler okul gezisine götürülmemişti. Velilerin büyük tepki gösterdiği olaya ilişkin hedefteki isim Cemal Kapan’dan açıklama geldi.

İddiaları doğrulayan Cemal Kapan, skandala gerekçe olarak ise “güvenlik kaygısını” gösterdi.
 
“KAVGA ÇIKAR DİYE…”
 
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan müdür Kapan “Yapılan Vialand gezisi ikinci kez tekrar etmektedir. İlk Vialand gezimizde kızlara laf atılmasından dolayı bizim okulun 8. Sınıf erkek öğrencileri ile başka bir okulun erkek öğrencileri arasında kavga çıkmış hatta bir öğretmenimiz de kavgayı ayırırken bir iki darbe almıştır. Sonuçta hem kalabalık olması hem de kavga nedeniyle yaşanan memnuniyetsizliklerden ötürü Vialand İşletme Müdürlüğü geziyi ücretsiz bir şekilde, ileri bir tarihte(3 Haziran) okulumuzu tekrar davet etmiştir. Bugünkü (dünkü) şort olayı tamamı ile bir önceki gezide yaşanan tatsızlıkların tekrardan yaşanmaması için yaşanmıştır.” dedi.
Kapan “Buradaki refleks tamamı ile güvenlik kaygısıyladır. Her öğrenci benim çocuğumdur, ben çocuklarımın olaysız gitmesini ve olaysız gelmelerini isterim.” iddiasında bulundu.

 
Kaynak: sozcu.com.tr (Deniz Ayas-İstanbul)
 
 

Şortlu öğrenci krizi! (03.06.2015)
 
Okul müdürünün talimatıyla şortlu kız öğrenciler okul gezisine götürülmedi.
 
Pendik Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu’nun gezisinde ‘şort krizi’ yaşandı. Öğrenci velilerinin iddiasına göre duyurusu önceden yapılan okul gezisine şortlu kız öğrenciler götürülmedi. İşte skandal olayın detayları…

DUYURUSU GÜNLER ÖNCESİNDEN YAPILDI

Pendik’teki Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu’nda yıl sonu münasebetiyle okulun 5,6,7 ve 8′inci sınıf öğrencileri için Eyüp’te bulunan Vialand Eğlence Merkezi’ne gezi düzenlendi. Planlaması günler öncesinden yapılan gezi için öğrencileri sabah saatlerinde okul bahçesinde toplandı.

OKUL HOPARLÖRÜNDEN ANONS YAPILDI

Otobüse binmeye hazırlanan öğrenciler okul müdürü Cemal Kapan’ın talimatıyla okul hoparlöründen yapılan anonsla adeta şok oldu. Öğrenci velilerinin iddiasına göre hoparlörlerden “Şortlu öğrenciler otobüse alınmayacaktır. Gidip üzerinize bir şey giyerseniz geziye katıyabilirsiniz” duyurusu yapıldı.

Anons karşısında şoke olan veliler duruma tepki gösterdi. Okul müdürüyle görüşmeyi ‘başaramayan’ velilerin bir kısmı çocuklarını alıp geri döndü bazıları ise evlerine gidip çocuklarına kıyafet getirdi.

“KIZ ÖĞRENCİLER İÇİN”

Geziye gitmeye hazırlanan ve okula şortla gelen öğrencilerin büyük kısmının kız olduğunu belirten veliler “Kız öğrenciler için bu şartı alel acele getirdiler. Bize bir açıklama bile yapmadılar. 10 yaşındaki kızların şortlu gezmesi bir okul müdürünü neden rahatsız etti acaba.” diye duruma tepki gösterdiler.

“ZORLA CUMA NAMAZINA GÖTÜRÜYOR”

Bir başka öğrenci velisi ise okul müdürü Cemal Kapan’ın cuma günleri erkek öğrencileri topluca cuma namazına götürdüğünü savundu.

OKUL MÜDÜRÜNDEN SES YOK!

İddialarla ilgili görüşmek istediğimiz okul müdürü Cemal Kapan ise sorularımızı yanıtsız bıraktı.

 

Kaynak: sozcu.com.tr (Deniz Ayas-İstanbul)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rektör üç kızını, iki damadını ve bir yeğenini üniversiteye hoca yapmış
Rektör üç kızını, iki damadını ve bir yeğenini üniversiteye hoca yapmış
MEB duyuru: Öğretmenler ve idareciler etkinliklerini buradan paylaşacak
MEB duyuru: Öğretmenler ve idareciler etkinliklerini buradan paylaşacak