Yeni Milli Eğitim Bakanının Mahmut Özer Olacağı İddia Edildi


Yeni Milli Eğitim Bakanının Mahmut Özer Olacağı İddia Edildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Cumhurbaşkanı’na istifasını sunmuştu . Cumhurbaşkanı’nın bu istifayı onayladığı bilgisi Ankara kulislerine düşmüştü….

Yeni Milli Eğitim Bakanının Mahmut Özer Olacağı İddia Edildi
Yeni Milli Eğitim Bakanının Mahmut Özer Olacağı İddia Edildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk geçen hafta Çarşamba günü Cumhurbaşkanı’na istifasını verdiği ve

Cumhurbaşkanı bu istifayı kabul ettiği iddia edilmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifası sonrasında yeni yapılacak Bakan atamasının gecikmesinin sebebi olarak devam eden orman yangınları gösteriliyor.

 

Kamudan Haber'de yer alan haber şöyle;

Yeni Milli Eğitim Bakanı atamasının en geç hafta sonuna kadar yapılması bekleniyor.

Eski YÖK başkanı Yekta Saraç , Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Maarif Vakfı başkanı Birol Akgün ve Milli Eğitim Bakan yardımcısı Mahmut Özer isimleri geçiyordu.

Bu isimlerden Bakan olmaya en yakın adayın Bakan yardımcısı Mahmut Özer olduğunu daha önce yazmıştık.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan boşalacak koltuğa Bakan olarak atanacak ismin Bakan yardımcısı Mahmut Özer olduğu bilgisine ulaştık.

Eğitim camiasına ve ülkemize hayırlı olsun .

 

MAHMUT ÖZER KİMDİR?

Mahmut Özer (d. 5 Mayıs 1970, Tokat), Türk akademisyen ve 17 Kasım 2014 tarihi itibarı ile 2. dönemi için tekrar seçilen[1] eski Bülent Ecevit Üniversitesi rektörü ve eski ÖSYM başkanı. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısıdır.

1970 yılında Tokat'ta doğan Özer, 1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi[2]. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı’nda Elektronik Mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 1994-2002 yılları arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu'nda öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

2001 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı'nda doktorasını tamamlayan Özer, 2002 yılında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde yardımcı doçent olarak göreve başladı. Aynı üniversitede 2005 yılında doçent, 2010 yılında da profesör unvanını aldı. 2009 yılından itibaren rektör yardımcılığı görevinde bulunurken, 2010 yılında gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinde birinci çıktıktan[3] sonra Zonguldak Karaelmas Üniversitesi rektörü olarak atand.ı[4] 2014 yılında rektörlük seçimlerinde de birinci olan Özer, yeniden Bülent Ecevit Üniversitesi  rektörü olarak atandı.[5]

1 Ağustos 2015-1 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı[6] görevinde bulundu. Ekim 2014'ten itibaren TÜBİTAK tarafından çıkarılan ve Science Citation Index (SCI) kapsamında taranan Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences dergisinin baş editörlüğü, 15 Ekim 2015'ten itibaren de YÖK temsilcisi olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanvekilliği görevini sürdürdü[7] 8 Ağustos 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

Kaynak: kamudanhaber.net
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB kaynak kitap konusunda okulları uyardı
MEB kaynak kitap konusunda okulları uyardı
Bakan Özer'den ders süresi ve kalabalık sınıf açıklaması
Bakan Özer'den ders süresi ve kalabalık sınıf açıklaması