Eğitim-Sen, 1 oy farkla yetkili sendika oldu


Eğitim-Sen, 1 oy farkla yetkili sendika oldu

Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçede faaliyet gösteren eğitim sendikaları arasında geçerli olacak yetkili sendika temsilciliği belirlendi. 1 oy farkla Didim’deki yetkili sendika el değiştirerek Eğitim-Sen oldu.

Eğitim-Sen, 1 oy farkla yetkili sendika oldu
Eğitim-Sen, 1 oy farkla yetkili sendika oldu

Eğitim-Sen Didim Temsilciliği ilçedeki eğitim çalışanları adına yeni yetkili sendika oldu. Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçede faaliyet gösteren eğitim sendikaları arasında geçerli olacak yetkili sendika temsilciliği belirlendi. Bu yıl içerisinde yapılan yeni üye çalışmaları kapsamında Türk Eğitim-Sen’i 1 oy farkla geçen Eğitim-Sen bu yılki yetkili sendika oldu.

Eğitim-Sen Didim Temsilcisi Belkıs Kahraman konuyla ilgili açıklamasında, “Bugün alanda yetkili sendika olan biz Eğitim-Sen Didim’de yetkiyi de tekrardan almış bulunmaktayız. Haklarımızı korumak, dayanışmayı güçlendirmek, mücadeleyi büyütmek için; Eğitim-Sen’de örgütlenmeyi tercih eden her bir üyemizle daha da güçlendiğimizi belirterek, bundan sonraki süreçte toplumsal ve tarihsel sorumluluğumuzun bilincinde çalışmalarımıza devam edeceğimizi bildiririz.

Eğitim-Sen olarak evrensel değerleri savunurken; değişik din, mezhep, inanç ve dünya görüşünden insanların gerçek anlamda ‘eşit yurttaş’ olarak kabul edilmesi, devletin bütün inançlara eşit mesafede ve tarafsız olması yönündeki taleplerimizde ısrarcıyız. Laik, kamusal, bilimsel, demokratik, parasız eğitim hakkı, eşit, özgür ve demokratik yaşam için bir aradayız.

Ve biliyoruz ki; her birimiz bu kocaman puzzle da her birimiz birer parçasıyız. +1’in ne ifade ettiğini bugün hepimiz görmüş olduk. Değişim +1 ile başlar. Bu kişi Eğitim-Sen çatısı altındaki herkestir, biz olabilme bilincindeki herkes +1’dir. Etkili sendika olarak yetkiyi de tekrar almanın haklı ve onurlu sevincini yaşamaktayız. Tüm Türkiye’de hak ettiğimiz yetkiyi elde edinceye kadar, örgütlenme çalışmalarındaki hassasiyetimiz devam edecektir. Ve biliyoruz ki en büyük yangınlar için bile bir kıvılcım yeter.Ve tüm Türkiye için de neden bu kıvılcım buradan, Didim’den, bizimle başlamasın?” ifadelerine yer verdi.

Hüseyin Çalışkan / Ses Gazetesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB kaynak kitap konusunda okulları uyardı
MEB kaynak kitap konusunda okulları uyardı
Bakan Özer'den ders süresi ve kalabalık sınıf açıklaması
Bakan Özer'den ders süresi ve kalabalık sınıf açıklaması