Lise Öğrencileri Sınavların İptal Edilmesini İstiyor!


Lise Öğrencileri Sınavların İptal Edilmesini İstiyor!

Liselerde yapılacak 2. Dönem sınavlarının iptal edilmesini isteyen öğrenciler sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Lise Öğrencileri Sınavların İptal Edilmesini İstiyor!
Lise Öğrencileri Sınavların İptal Edilmesini İstiyor!

MEB'in kararıyla 17 Mayıs'tan sonrasına ertelenen lise sınavları öğrencilerin başından beri iptal edilmesini istediği gerçeğini değiştirmedi. Vakalar henüz düşmeye başlamış ve turist sezonu açılmak üzereyken 6 milyon civarı lise öğrencisini sınav yapmak mutasyonlu virüsün yayılma riskini büyük bir ölçüde yükseltecek ve düşmeye başlayan tabloları riske atacaktır.

Gençler, burada mısınız? Liselerle ilgili bir çalışma için soru ve önerilerinize ihtiyacımız var. #lisedebence etiketiyle soru ve önerilerinizi paylaşın. Cevapları buradan iletmeye gayret edeceğim. Lütfen paylaşımlarınız sınav iptalleri dışında olsun. Onu ayrıca görüşeceğiz . ;) — Ziya Selçuk (@ziyaselcuk) May 7, 2021

Bakan Selçuk 7 Mayıs'ta böyle bir Tweet atmış ve öğrencilerin sınav iptali dışındaki fikirlerini istemişti. Fakat lise öğrencileri uzun zamandır seslerini bakanlara ulaştırma çabalarını sürdürdüler ve bazı Tweetler öne çıktı:

sınav iptali bir an önce açıklanmazsa çalışmaya başlayamayacağım stresten çalışamıyorum düzenli bi programım olmuyor eğer böyle bir karar varsa ki beni son cümleyle umutlandırdınız erken açıklanırsa çok önemli olan "gelecek" için daha iyi olur — TAG İÇİN GT (@liselereiptal_) May 7, 2021

 

sayın başkanım ben lise öğrencisiyim ve liseye geçtiğimden beri aşırı zorlanıyorum 1.sınavları bir şekilde hallettik ama 2.lere gücüm kalmadı ayrıca görüşeceksek lütfen hemen görüşebilir miyiz? teşekkürler— thezey (@zeyybursin) May 7, 2021

 

#lisedebence
Hindistan mutasyonu var en tehlikeli mutasyon türü bağışıklık sistemini sıfıra indirir Size soruyorum Hindistan ve başka mutasyonlar ülkemizde yayılmaya başlarken sınavlarımı yapacaksınız.
1 tane not var elinizde Lütfen bunaldık artık ertelemelerden strese girdik — ÖĞRENCİLERİNSESİ (@OKULUNSESI) May 7, 2021

Öğrenciler seslerini duyurmaya çalışırken birçok tag ve hesaplar açıldı, liselerde sınavın iptali istendi.

Şu anda #ÖğrencilerİptalKararıİstiyor 11.5B Tweet'e ulaşmış durumda. Önümüzdeki saatlerde açıklanması beklenen bir iptal kararı olsa da hiçbir şey kesinleşmiş durumda değil.

lise lise sınavları sınav iptali lisedebence
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB kaynak kitap konusunda okulları uyardı
MEB kaynak kitap konusunda okulları uyardı
Bakan Özer'den ders süresi ve kalabalık sınıf açıklaması
Bakan Özer'den ders süresi ve kalabalık sınıf açıklaması