Öğretmenlerden 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar seminere gitmeyecek


Öğretmenlerden 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar seminere gitmeyecek

24 Ağustos Pazartesi günü öğretmenler hizmet içi eğitimlerin kendi okullarında alacak. Ancak Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 60 yaş ve üstü öğretmenler ile kronik rahatsızlığı olan öğretmenler, aldıkları rapor ile okullara gitmeyecek.

Öğretmenlerden 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar seminere gitmeyecek
Öğretmenlerden 60 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlar seminere gitmeyecek

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

  • Yöneticiler hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde olanlar.
  • Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı (sağlık kurulu raporu, e-nabızdan alınacak belge veya ilaç raporlarıyla bu durumlarını belgelendiren) bulunan idari izinli sayılmış olacak
  • Bu süreçte idari izinli sayılanlar görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacaklar; Mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer tüm özlük hakları saklı kalacaktır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze ve uzaktan eğitimde kimler ek ders ücreti alacak? MEB'den 11 maddelik ek ders yazısı
Yüz yüze ve uzaktan eğitimde kimler ek ders ücreti alacak? MEB'den 11 maddelik ek ders yazısı
EBA Canlı Ders sisteminde yapılan değişiklik ve yenilikler
EBA Canlı Ders sisteminde yapılan değişiklik ve yenilikler