Günün en önemli koronavirüs haberleri ve koronavirüs tedbirleri


Günün en önemli koronavirüs haberleri ve koronavirüs tedbirleri

Dünya genelinde 6 bin 700'den fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgınıyla mücadele sürüyor. Dünyada neler oluyor? Türkiye hangi önlemleri aldı ? İşte son 24 saatte yaşananlar...

Günün en önemli koronavirüs haberleri ve koronavirüs tedbirleri
Günün en önemli koronavirüs haberleri ve koronavirüs tedbirleri

Bankalardan emeklilere Corona virüsü uyarısı!
Ölümcül Corona virüsü salgınının risk grubundaki emeklilerin, banka şubelerine gitmeden promosyon işlemlerini hızlı ve 7 gün 24 saat esasına göre internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezleri, ATM ve SMS kanallarından yapabileceği belirtildi.

Fransa'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında işe gitmek ve alışveriş harici sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı. Macron, ulusa sesleniş konuşmasında "Corona virüsüne karşı savaştayız" ifadelerini kullandı. Macron, Fransa'nın kara sınırlarını kapattığını açıkladı ve 15 gün boyunca Fransızların sadece alışveriş için ve önemli görevdekilerin de işe gitmek için sokağa çıkabileceğini belirtti.

Sosyal medyada koronavirüs operasyonu: Gözaltılar var!
İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada asılsız ve provokatif koronavirüs paylaşımları yapan 93 şüpheliden 19'unun gözaltına alındığını açıkladı.

İtalya'da korkunç bilanço! Bir günde 349 kişi öldü
Koronavirüsün en çok etkilediği ülkelerden biri olan İtalya'da yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısı 349 kişi artarak 2 bin 158'e yükseldi. Vaka sayısı ise 27 bin 980 oldu.

Sağlık Bakanı Koca: Yeni vakalarımız var
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Yeni koronavirüs vakalarının olduğunu belirten Koca, bu akşam rakamları açıklayacağını belirtti. Koca, uçuş yasağı getirilen ülke sayısının 20'ye çıktığını söyledi.

Dünyanın gözü ABD'de! Korona aşısı test edilecek
Dünyayı etkisi altına yeni tip koronavirüse tedavi bulmak için çalışmalar yürütülüyor. ABD tarafından geliştirilen bir koronavirüsü aşısı bugün test edilecek.

ABD'deki Türk bilim insanı koronavirüs aşısı için tarih verdi
ABD'de Jackson Laboratuvarı Enstitüsü'nde çalışmalar yürüten Türk bilim insanı Prof. Dr. Derya Unutmaz, koronavirüs aşısının yıl sonundan önce çıkmasını beklemediğini söyledi.

Alışveriş merkezleri kapatılacak mı ?
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında sinema, kafe, kahvehane, düğün salonu gibi alanların kapatılması kararının ardından AVM'ler gündeme geldi.

Cuma namazı kılınmasına ara verildi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüsün yayılma tehlikesi ortadan kalkıncaya kadar cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesinin gerekli hale geldiğini, bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınmasının yeterli olacağını duyurdu.

Koronavirüs Bilim Kurulu toplandı
Toplantıda, yeni tip koronavirüse ilişkin Türkiye'de vaka sayının artması nedeniyle alınabilecek yeni tedbirler ve pozitif vakaların durumu ele alındı.

CHP Kurultayı Ertelendi
CHP Sözcüsü Faik Öztrak da 28-29 Mart'ta yapılması planlanan 37. Olağan Kurultayın koronavirüs önlemleri kapsamında ertelendiğini açıkladı.

Zorunlu işler haricinde duruşmalar ertelendi
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü ve risk grubundaki hakim ve savcıların izinli sayılacağını, bugün itibarıyla tüm adliyelerde yargı mensuplarının acele, tutuklu, zorunlu işler haricinde duruşmaları ertelediğini, yeni duruşma günlerinin ilgiliye elektronik tebligat ile Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) aracılığıyla iletileceğini, dosya taraflarının UYAP'tan bunları takip edebileceğini dile getirdi.

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge
Bu gece yarısından itibaren tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan düğün salonu, çalgılı müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacağı açıklandı.

koronavirüs haberleri coronavirüs haberleri koronavirüs tedbirleri coronavirüs tedbirleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerin yaz tatilleri telafi eğitim için kısaltılıyor
Öğretmenlerin yaz tatilleri telafi eğitim için kısaltılıyor
Evde Eğitimde, Kaş Yapacağım Derken Göz Çıkarmayalım!
Evde Eğitimde, Kaş Yapacağım Derken Göz Çıkarmayalım!