LGS Puan Hesaplamanızı MEB'e Uygun Olarak Yapın!


LGS Puan Hesaplamanızı MEB'e Uygun Olarak Yapın!

LGS Puan Hesaplama robotu MEB ile birebir uyumlu ve aynı sonucu verecek şekilde güncel eğitim öğretim yılına uygun olarak hazırlanmıştır. HangiSoru.com lgs puan hesaplama motoru ile MEB LGS puan hesaplamanızı hemen yapmaya başlayın.

LGS Puan Hesaplamanızı MEB'e Uygun Olarak Yapın!
LGS Puan Hesaplamanızı MEB'e Uygun Olarak Yapın!

LGS puanlarınızı rahatlıkla hesaplayabileceğiniz yeni ve güncel hesaplama motoru ile MEB ile birebir uyumlu sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı her sene 8. sınıf öğrencilerine sınav uygulamakta daha önce farklı isimlerle adlandırılan sınav sisteminin şu anda uygulanmakta olan adı Liselere Giriş Sınavı (LGS). LGS sınav sistemi 8. sınıf öğrencilerine uygulanmakta ve bu sınava giren öğrenciler sınav puanı üzerinden lise tercihlerini yapmaktadır. Fakat daha önceki sistemlerden farklı olarak bu sınav sisteminde öğrenciler sınav puanını belli bir yüzdelik dilime sahip olduktan sonra kullanabilmektedir. Yani okullar birtakım kriterler ve belirlemeler sonrasında sınavla alan ve sınavsız alan, merkezi yerleştirme şeklinde ayrılmıştır. Öğrencilerin çoğu sınavsız yerleştirme ile yani okul puanı ile okullara yerleştirilmektedir.

LGS Puan Hesaplama MEB


 

LGS'ye hazırlanırken sınavlardan aldığınız puanları öğrenebilmeniz için sizler için ayarlanmış lgs puan hesaplama robotu ile MEB ile %100 uyumlu sonuçlarınızı görebilir, girdiğiniz deneme sınavlarından sonra aldığınız netlerden kaç puan aldığınızı öğrenebilirsiniz. LGS puan hesaplamanızı yaptıktan sonra hangi liselere gidebileceğinizi görebilir ve bu liselerin taban puanları, yüzdelik dilimleri gibi temel ve önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

LGS Tercih Robotu İle İdeal Okulunuzu Bulun!

LGS puan hesaplama sitesinde aldığınız puan ile gidebileceğiniz liseleri LGS Tercih Robotu üzerinden rahatlıkla görebilir aldığınız puanlar sonucunda hangi liselere yerleşebileceğinizi görebilirsiniz. HangiSoru ile lgs puan hesaplamanızı rahatlıkla yapabilir ve aldığınız puanlarla gidebileceğiniz tüm liseleri görebilirsiniz. LGS tercih robotu üzerinden tüm liselerin taban puanlarını, yüzdelik dilimlerini ve okullarla ilgili tüm bilgileri okuyabilirsiniz.

 

LGS'ye hazırlanırken ne durumda olduğunuzu görmeniz oldukça önemlidir. Bu da sınavlardan aldığınız puanları görmekten geçer. Hangi sınavdan kaç puan aldığınızı rahatlıkla HangiSoru'da öğrenebilir ve yine sitemiz üzerinde LGS için hazırlanmış online kaynaklara ulaşabilir ve sınava çalışabilirsiniz.

 

MEB LGS Örnek Soruları İndirmeden Sınava Girmeyin!

Milli Eğitim Bakanlığı her sene LGS'ye hazırlık amacıyla LGS Örnek Sorular yayınlamaktadır. LGS örnek soruları pdf olarak hazırlanmakta ve sayısal ve sözel soruları olarak iki ayrı başlık altında MEB'e bağlı ölçme ve değerlendirme merkezi (odsgm.meb.gov.tr) tarafından yayınlanmaktadır. Bu örnek sorular ay bazında ve her ayın sonuna doğru yayınlanmaktadır. Ekim ayı ile birlikte başlayan örnek sorular, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında da yayınlanmaktadır. Haziran ayında LGS sınavına giren öğrenciler bu sınavdan sonra tercih işlemlerine yoğunlaşmakta ve liseleri araştırmaya başlamaktadır.

 

lgs puan hesaplama lgs tercih robotu lgs tercih robotu hangisoru lise taban puanları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlerde Stockholm Sendromu
Öğretmenlerde Stockholm Sendromu
Liselerde Her Şey Değişecek! 2020'de Öğrencileri Neler Bekliyor?
Liselerde Her Şey Değişecek! 2020'de Öğrencileri Neler Bekliyor?