Bakan Selçuk, sorumluluğu aldı: Eksik yaptığımız işler var!


Bakan Selçuk, sorumluluğu aldı: Eksik yaptığımız işler var!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir öğrencinin okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki çikolata nedeniyle hayatını kaybetmesine ilişkin, 'Yasak olmasına rağmen bu yapılıyorsa, eksik yaptığımız işler var demektir' dedi...

Bakan Selçuk, sorumluluğu aldı: Eksik yaptığımız işler var!
Bakan Selçuk, sorumluluğu aldı: Eksik yaptığımız işler var!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir öğrencinin okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki çikolata nedeniyle hayatını kaybetmesine ilişkin, “Yasak olmasına rağmen bu yapılıyorsa, eksik yaptığımız işler var demektir” dedi. Bakan Selçuk, Doğa Koleji'nin durumuna ilişkin de açıklama yaptı.

TBMM’de devam eden 2020 Bütçe Görüşmelerinde, Dışişleri Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı’nın bütçesine geçildi.

Bakanlığının çalışmalarına ilişkin Meclis Genel Kurulu’na hitap eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmasının ardından soru-cevap işlemine geçildi.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle, Şubat ayında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağına ilişkin bir soru yöneltti. Fendoğlu, Bakan Selçuk’un yanıtlaması istemiyle, “Atama bekleyen öğretmenlere müjdeli haber verecek misiniz?” diye sordu. Bakan Selçuk, soruları cevaplarken öğretmen atamalarına ilişkin soruyu atladı. Bazı soruları yanıtlayan Selçuk, kalan soruların yazılı olarak cevaplanacağını söyledi.

Bir milletvekili ise, Bakan Selçuk’un yanıtlaması istemiyle, Ankara'da Keçiören Şehit Ahmet Kabukçu İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Mert Yağız Köksal’ın okul kantininden aldığı şırınga şeklindeki çikolatayı yemek isterken, kapağının boğazına kaçması sonucunda hayatını kaybettiği olayla ilgili bir soru yöneltti.

Bakan Selçuk konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Şu andaki mevzuat, bunların hepsinin satışının yasaklandığını ortaya koyan bir mevzuat. Kantinde istenmeyen bazı ürünlerin satışıyla ilgili, elbette bazı durumlar var. 29 Kasım tarihinde Tarım Bakanlığının bir teftişinin olmasıyla ilgili bütün belgeler ortada. Ama bu bizim daha fazla denetim yapmamız gerektiğini ortaya koyuyor. Yasak olmasına rağmen bu yapılıyorsa, eksik yaptığımız işler var demektir.”

DOĞA KOLEJİ AÇIKLAMASI

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'nin durumuna ilişkin de açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'ne ilişkin yaptığı açıklamada "Mevzuat gereği üzerimize düşen tedbiri yerine getirmek söz konusuysa biz buna yarın için hazırız. Her türlü senaryoya, duruma karşı bütün tedbirleri almış durumdayız" dedi.

Odatv.com

Ziya Selçuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 Soruda 2020 Yılı İller Arası Öğretmen Yer Değiştirme Başvuruları
10 Soruda 2020 Yılı İller Arası Öğretmen Yer Değiştirme Başvuruları
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri  ( Temmuz 2020 )
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri ( Temmuz 2020 )