Eğitim İş Bursa Şube Başkanı'na saldırı


Eğitim İş Bursa Şube Başkanı'na saldırı

Eğitim İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, ülkücü olduklarını söyleyen bir grubun saldırısına uğradı.

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı'na saldırı
Eğitim İş Bursa Şube Başkanı'na saldırı

Fomara'daki sendika binasından çıkan Özkan Rona'nın aracının etrafını saran 3 kişi Ülkü Ocakları'ndan geldiklerini söyleyerek Rona'yı aracından indirmeye çalıştılar.
 
Rona'ya aracının içinde tekme ve yumrukla saldıranlar çevredekilerin tepkisi üzerine kaçtılar. Kaçanlardan biri polis tarafından yakalanırken, Rona hastaneye giderek darp raporu aldı. Saldırganlardan şikayetçi olacağını belirten Rona, olayın takipçisi olacağını ifade etti. Polis kaçan diğer saldırganların bulunması için çalışma başlattı.
 
Ortaokulda Ülkü Ocakları logolu kitap dağıtılmıştı
 
Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona Bursamuhalif'te yayınlanan "Ülkü Ocakları'nın okulda kitap dağıttığına" ilişkin haberiyle ilgili olarak görüşlerini açıklayarak duruma tepki göstermişti.
 
Bursamuhalif'te yer alan habere göre,
 
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, "Okul idarelerinin tarafsız olması gerektiğine dair onca laf edip sonra da bunu yapmak çelişkidir. Demek ki rahatsızlık müdürlerin taraflı olması değil, kendilerinden taraf olmaması." dedi.
 
Rona, "İdare her ne kadar 'Bilgimiz yok' desin, Ülkü Ocakları kolilerle gelip okulda kitap dağıtmış. Doğrudan öğrencilere dağıtılan Dede Korkut Hikayeleri zaten basılmış kitaplardır. Neden siyasi bir oluşumun logosuyla bu kitaplar öğrencilere verilsin. Bunun amacı Ülkü Ocakları'nın reklamını, tanıtımını yapmaktan başka bir şey değil." ifadelerini kullandı.

 Rona, "İktidara ve ittifaka yakın çevrelerin okul içindeki çalışmaları ya idareciler ya da MEB tarafından görmezden geliniyor. Bu siyasi oluşumların çalışmalarına kapıyı açık bırakıyorlar. Bize göre hiçbir siyasi anlayışın okullara sirayet etmemesi gerekiyor. Okullar siyaset üstü kurumlardır." şeklinde konuştu.

Kaynak: bursaport.com


Bursa’da Eğitim-iş Başkanı'ndan sonra Türk Eğitim Sen Başkanı'na da saldırı


 

özkan rona özkan ronayasaldırı eğitim iş bursa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmene Yıpranma Payı İçin TBMM'de Yasa Tasarısı Verildi
Öğretmene Yıpranma Payı İçin TBMM'de Yasa Tasarısı Verildi
Okul Öncesi Öğretmenlerinden kesintisiz 6 saat derse dava
Okul Öncesi Öğretmenlerinden kesintisiz 6 saat derse dava