Sınıfta öğrenciyi kefenleyerek ders anlattı


Sınıfta öğrenciyi kefenleyerek ders anlattı

Sınıfta öğrenciyi kefenleyerek başlayan ders, mezarlıkta son buldu.

Sınıfta öğrenciyi kefenleyerek ders anlattı
Sınıfta öğrenciyi kefenleyerek ders anlattı

Sözcü'den Sultan UÇAR'ın haberi:

Balıkesir İHH yöneticisi de olan Din Öğretmeni Bekir Çete, sosyal medya hesabından da sınıfta öldürüp, mezarlıkta gömme sürecini fotoğraflarla da, destekleyerek duyurdu.

Öğretmen Çete; “Bugün, dersimizde bir öğrencimizi ölmeden öldürdük ve kefenleyip, manevi olarak ömür dünyaya gönderdik. Bu aşamada Kasaplar Cami İmam Hatibi Cengiz hocama da teşekkür ediyorum. Ölümü, yeniden taa içimizde ve yanımızda hissettik” diye gülerek paylaştı.
 

Kefenleme işlemi için öğrencilerden biri masaya yatırılıp ölü gibi kefenlendi


 
Öğrencileri sınıfta kefenlemekle kalmayan öğretmen onları gasilhane ve mezarlık ziyaretine de götürdü
 
Mezarlıkta ahiret eğitimi
 
Öğretmen Çete sözlerini; “Bugün 11.sınıf öğrencilerimize, Ahiret hayatı kokusunu, Balıkesir Başçeşme Mezarlığı'nda işledik. Hayatın en gerçek olayı olan eğitimi hatırlattım” diye sürdürdü.

Öğretmen Çete, bu eğitimiyle Balıkesir'de ailelerden ve eğitimcilerden sert tepki gördü.
 

 
“Milli Eğitim Müdürlüğü'ne soruşturma açılması talepli dilekçemizi bugün ileteceğiz” diyen Eğitim İş Balıkesir İl Başkanı Mustafa Demiralp; “Din Öğretmeni Bekir Çete aynı zamanda Balıkesir İHH Temsilcisi. Eğitim mevzuatına aykırı davranışlarından, daha önce de geçirdiği soruşturmalar var. Eğitim İş olarak, biz daha önce de şikayet ettik. Ancak, basit disiplin cezalarıyla geçiştiriliyor. Sakarya İHH Temsilcisi'ne, ders saatinde seminer verdirdiği için önceki yıl tarafımızdan yapılan şikayetle ilgili de disiplin soruşturması geçirdi” dedi.
 
Öğretmen Çete'nin sosyal medya hesabının herkese açık ve sürekli siyasi paylaşımlarda bulunduğunu anlatan Başkan Demiralp, “Bir öğretmenin siyasi paylaşım yapması suçtur. Ancak bu kişinin korunduğunu düşünüyoruz. Şimdi de derste imamı çağırıp, öğrenciyi sınıfın ortasında masasında güle oynaya kefenletmiş. Bu müfredatta yok. Burası bir Anadolu lisesi. Bu çocukların psikolojisi ne olacak? Ailelerden habersiz çocukları okul dışına çıkarıyor. Kafasına göre ders yapıyor. Anne-babalar çok tepkili. Eğitimciler olarak biz artık ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a gereğini yapması için sesleniyoruz” dedi.

Olayın gündeme gelmesinin ardından Balıkesir Valiliği harekete geçti ve sınıfta öğrencisini kefenleyen öğretmen hakkında inceleme başlattı. 

sozcu.com.tr

Bekir Çete Ahiret kefen din dersi din hocası mezarlık ölüm Eğitim İş Balıkesir Mustafa Demiralp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEB'den Okullara Yerli Malı Haftasıyla İlgili Uyarı Yazısı
MEB'den Okullara Yerli Malı Haftasıyla İlgili Uyarı Yazısı
Bırakın Öğretmenler Öğretmenliğini Yapsın!
Bırakın Öğretmenler Öğretmenliğini Yapsın!