Dört Dörtlük Hayal Kırıklığı


Dört Dörtlük Hayal Kırıklığı

Memur ve emeklilere yönelik verilecek maaş zammı süreci bitti ve ortaya maalesef dört dörtlük bir hayal kırıklığı ortaya çıktı.

Dört Dörtlük Hayal Kırıklığı
Dört Dörtlük Hayal Kırıklığı

Bir önceki basın açıklamamızda hükûmetin zam teklifinin düşük olduğunu belirtip “Bu zam değil indirim” demiştik. Maalesef çarşı pazarın hali şu an memur ve emekli için en az %50 zam diyor. Ekonomik kriz varsa bundan çıkışın yolu da memura verilecek zamdan geçiyor. Çünkü zaten aldığı maaşla ancak temel ihtiyaçlarını karşılayan memurlar ve emekliler aldıkları parayla piyasayı canlandıracaklar tüketimi artırarak esnaf, tüccar ve çiftçinin cebine para girmesini sağlayacaktır.

Bu süreçte zam teklifini kabul etmeyen yetkili sendikanın toplu sözleşme masasında elde ettiği kimi kazanımlarını hakem heyetine kamu işverenin verdiği tutanakta belirtmemesi memuru yok saymak ve benim kararıma mahkumsun yaklaşımdır.

ÖĞ-DER olarak bu yaklaşımı doğru bulmuyoruz. Devletin milletin hizmetinde olması gerekirken milletin tepesinde "Ben ne dersem o olur." yanlışlığında kararlı olduğunu görüyoruz. Sendika aidatını devletin ödediği, 11 kişilik hakem heyetinin 6'sının memur olduğu, pazarlık yapma yerine yetkisiz ve etkisiz görüşmelerin yapıldığı ve tek taraflı karaların uygulamaya konduğu iyi kurgulanmış bir tiyatro iki seneliğine perdeyi kapatmıştır.
 
Hamdi SÜRÜCÜ 
Genel Başkan

 

ÖĞ-DER Hamdi SÜRÜCÜ maaş zammı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10 Soruda 2020 Yılı İller Arası Öğretmen Yer Değiştirme Başvuruları
10 Soruda 2020 Yılı İller Arası Öğretmen Yer Değiştirme Başvuruları
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri  ( Temmuz 2020 )
Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri ( Temmuz 2020 )