CHP'den EYT ve 3600 ek gösterge çıkışı: Meclis'ten çıkartacağız


CHP'den EYT ve 3600 ek gösterge çıkışı: Meclis'ten çıkartacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Her yerde söylediğim bir başka mesele de EYT meselesi. Buradan da tekrar ediyorum. EYT’yi çözmesi gerekenler kaçıyorlar ama nereye kaçarlarsa kaçsınlar biz bu meselenin peşini bırakmayacağız.

CHP'den EYT ve 3600 ek gösterge çıkışı: Meclis'ten çıkartacağız
CHP'den EYT ve 3600 ek gösterge çıkışı: Meclis'ten çıkartacağız

 EYT'NİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
 
Emeklilikte yaşa takılıyorlardı. Sonrasında emeklilikte AK Parti’ye takıldılar. Şimdi de MHP’ye takılıyorlar. Ama biz bu sorunu çözeceğiz. O EYT’yi o Meclis’ten çıkaracağız.

3600 EK GÖSTERGE
 
Yine seçim öncesinde vaat ettikleri 3600 ek gösterge meselesinin de bizzat takipçisiyim. Hemşireye, Polise, Din görevlisine, Astsubaylara, Öğretmenlere, İnfaz Koruma Memurlarına ek göstergenin 3600 olması için mücadelemi sürdüreceğim. Bu meseleyi sürekli olarak gündem tutacağım” dedi
 
CHP Malatya İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Türkiye ve Malatya gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.
 
Ekonomik krizin emeklileri de derinden etkilediğini belirten Ağbaba, “Emeklilerimizin yarısından fazlası hala asgari ücretin altında maaş alıyor. Dul ve yetimlerimiz 1000 TL’nin altında maaş alıyor, 1000 TL’nin altındaki o maaşlarıyla hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Emeklilerin de dul ve yetimlerimizin de derhal yaşam şartlarının iyileştirilmesi için çalışma yapılması gerekiyor.” dedi.

“ASGARİ ÜCRETİ NASIL ARTIRDIYSAK 3600 EK GÖSTERGEYİ DE O MECLİS’TEN ÇIKARTTIRACAĞIZ”
 
Milyonlarca insanı etkileyen EYT ve 3600 ek gösterge meselesine de değinen Ağbaba şunları söyledi:
 
“Her yerde söylediğim bir başka mesele de EYT meselesi. Buradan da tekrar ediyorum. EYT’yi çözmesi gerekenler kaçıyorlar ama nereye kaçarlarsa kaçsınlar biz bu meselenin peşini bırakmayacağız. Emeklilikte yaşa takılıyorlardı. Sonrasında emeklilikte AKP’ye takıldılar. Şimdi de MHP’ye takılıyorlar. Ama biz bu sorunu çözeceğiz. O EYT’yi o Meclis’ten çıkaracağız. Yine seçim öncesinde vaat ettikleri 3600 ek gösterge meselesinin de bizzat takipçisiyim. Hemşireye, Polise, Din görevlisine, Astsubaylara, Öğretmenlere, İnfaz Koruma Memurlarına ek göstergenin 3600 olması için mücadelemi sürdüreceğim. Bu meseleyi sürekli olarak gündem tutacağım.”
 
Kaynak: ulusal

 

chp Veli Ağbaba EYT 3600 ek gösterge
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Var
Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Var
Yılbaşı Yaklaşırken,  MEB'den Hediye Yasağı Yazısı
Yılbaşı Yaklaşırken, MEB'den Hediye Yasağı Yazısı