Oğluna okul çantası almaya parası yetmeyen baba, öyle bir şey yaptı ki !


Oğluna okul çantası almaya parası yetmeyen baba, öyle bir şey yaptı ki !

Okul çantası almaya paraları yetmedi. Öğretmen, çocuğun babasının yaptığı çantayı paylaşınca sosyal medyada viral oldu.

Oğluna okul çantası almaya parası yetmeyen baba, öyle bir şey yaptı ki !
Oğluna okul çantası almaya parası yetmeyen baba, öyle bir şey yaptı ki !

Mynet'ten Seril Hanoğlu'nun haberine göre, Kamboçya'dan bir öğretmen, oğlu için bir baba tarafından yapılan sırt çantasının fotoğraflarını paylaştı. Bu fotoğraf, kısa sürede internette paylaşım rekorları kırdı.

Okul çantası almaya paraları yetmedi! Bakın babası ne yaptı

 

Eğitim almak, bir çocuğun geleceğini belirlemede çok önemli bir rolü olan bir çocuğun hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Ancak, Birleşmiş Milletler’e göre, yaklaşık 60 milyon ilkokul çağındaki çocuk okulda değil. En yaygın sebeplerden biri ise yoksulluk. Dünyanın her yerinde, okula gitmek yerine ailelerini desteklemek, su toplamak veya kardeşlerine bakmak için çalışmak zorunda olan birçok çocuk var.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-10-5d0c94de25aad__700

Son zamanlarda Kamboçya'dan bir öğretmen, oğlu için bir baba tarafından yapılan sırt çantasının fotoğraflarını paylaştı. Bu fotoğraf, kısa sürede internette paylaşım rekorları kırdı.

Okul gereçleri gibi çoğumuz için basit olan temel şeyler bile, bir çocuğun onları satın almaya gücü yetmezse, eğitim almasını engelleyebilir.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-1-5d0c9477e325e__700

Çocukların daha iyi bir gelecek elde etmelerine yardımcı olmak için ebeveynler çocuklarının eğitim arayışlarını desteklemekte ellerinden gelenin en iyisini yaparlar. Son zamanlarda, bu duruma örnek bir ebeveyn çabaları ile büyük takdir topladı.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-2-5d0c947aa477e__700

Kamboçya'da beş yaşındaki NY Keng okula yeni başladığında, hocası Sophous Suon ona yardım edemedi ancak onun orijinal sırt çantasını fark etti.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-4-5d0c947ed361d__700

Küçük çocuğun babası, rafya ipinin parçalarını kullanarak güzel bir mavi sırt çantası ördü. Öğretmen, okul çantasının fotoğraflarını yayınladıktan sonra, hızla viral oldu. İnsanlar babanın bağlılığı ve yaratıcılığından etkilendi.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-7-5d0c948515644__700

İyi kalpli insanlar, aileye yardım önerdiler. Öğretmen, “Birkaç yabancı, ona çantaların gönderilmesi için temasa geçmek istedi ve okul liderim, onlar için iletişim bilgilerini gönderdi” dedi.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-8-5d0c94871a862__700

Basit bir okul çantasının o bölgede 30000 riele (7 $) mal olduğunu ve bunları karşılamak için mücadele eden ebeveynlerin olduğunu söyleyen öğretmenin minik öğrencisi NY Keng’in çiftçi olarak çalışan babası okul çantasına para veremedi ama daha yaratıcı bir seçenek buldu.

dad-weaves-school-bag-son-raffia-string-combodia-5-5d0c94812fba3__700

Mynet.com

Oğluna okul çantası almaya parası yetmeyen baba Kamboçya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Var
Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Var
Yılbaşı Yaklaşırken,  MEB'den Hediye Yasağı Yazısı
Yılbaşı Yaklaşırken, MEB'den Hediye Yasağı Yazısı