Öğretmenler seminerleri başka ilde alabilmek için açıklama beklemek zorunda mı?


Öğretmenler seminerleri başka ilde alabilmek için açıklama beklemek zorunda mı?

Mesleki Çalışmaların ikinci haftasının farklı il ve ilçelerde alınıp-alınamayacağı konusunda milli eğitim müdürlüklerinin farklı görüş belirtmesi öğretmenleri zor durumda bırakmaktadır.

Öğretmenler seminerleri başka ilde alabilmek için açıklama beklemek zorunda mı?
Öğretmenler seminerleri başka ilde alabilmek için açıklama beklemek zorunda mı?

Mesleki Çalışmaların ikinci haftasının farklı il ve ilçelerde alınabileceği yönetmeliklerde açıkça belirtilmişitir.

Okulöncesi ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 38/3(c) ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 87/3(b) açık bir hak tanımaktadır.

Güncel Eğitim olarak daha önce de belirttiğimiz gibi, öğretmenler istemeleri halinde mesleki çalışmaların ikinci haftasını farklı il ve ilçelerde yapabilmelerinin önünde bir engel yoktur.

Öğretmenler okullarını dilekçeyle bilgilendirerek ikinci hafta istedikleri il ve ilçelerde mesleki çalışmalarını yapabilirler.

Kaynak: guncelegitim.com

İlgili Haberlerimiz:


Seminer çalışmasını başka il ve ilçede yapacak öğretmenler için dilekçe örnekleri 

 


Öğretmenler Seminer Çalışmasını 2. Hafta Başka İl-İlçede Yapabilecek

 


Öğretmenlerin mesleki çalışmasını farklı il-İlçede yapmasıyla ilgili yazı

 


Öğretmenlerin 2019 Haziran Ayı Mesleki Çalışma Programı Belli Oldu

2 hafta semineri öğretmen seminer seminer dilekçesi mesleki çalışmaların ikinci haftası


Facebook sayfamızı beğenerek eğitim gündemini daha hızlı takip edebilirsiniz.
Beğenmek için tıklayınız


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 3 Ek Ders Ödenecek, Müdür ve Yardımcılarına Ek Ders Ücreti Yok
Öğretmenlere 3 Ek Ders Ödenecek, Müdür ve Yardımcılarına Ek Ders Ücreti Yok
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik