Çorum İl Milli Eğitim'de Neler Oluyor?


Çorum İl Milli Eğitim'de Neler Oluyor?

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan atama sonrası tartışmalar ve art arda tehdit gibi açıklamalar geldi.

Çorum İl Milli Eğitim'de Neler Oluyor?
Çorum İl Milli Eğitim'de Neler Oluyor?

Başarılı çalışmalarıyla adından sıkça bahsettiren Ömer Yılmaz, Çorum İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Atamaya tepki gösteren ve eski müdürü isteyen politik çevrelerin devreye girmesiyle ortalık karıştı.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atama sorunu.
 
Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz gün Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine  Yozgat Bozok Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Ömer Yılmaz 'ın atamasını yaptı. Atamanın yapılması sonrası  Yahya Çoban'ı n vekaleten ataması ise iptal edilmişti.
 
Atama sonrası önceki gün İl Milli Eğitim Binasına gelen ve göreve başlamak isteyen Ömer Yılmaz, personellerin tepki göstermesi üzerine binaya giremedi. Binaya girememesi sornası polis ekiplerine çağrı yapıldı ve Yılmaz polis eşliğinde makama gitti. 
 
 
AK PARTİLİ VEKİLLERDEN ATAMAYA TEPKİ
 
Öte yandan ataması yapılan isme tepki gösteren  Çorum Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, bakanlık bürokratlarıyla görüştü ve atamanın iptal olabileceği sinyalini verdi. 
 
 TİCARET BORSASI VE TİCARET SANAYİ BAŞKANLARI İŞBİRLİĞİNİ GERİ ÇEKECEKLERİNİ SÖYLEDİ
 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından söz konusu atamanın yapılmasının ardından Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Başaranhıncal ve Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubut birer basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamalarda atamanın geri çekilmemesi halinde milli eğitim müdürlüğüyle yaptıkları işbirliğini geri çekecekleri yönünde tehdit etti. 
 
Kaynak: kamubulteni.com

 


MEB boyun eğmedi, Ömer Yılmaz makamına oturdu

Ömer Yılmaz Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yahya Çoban AK Parti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Var
Öğretmenlere 3 Yeni Sınav Görevi Var
Yılbaşı Yaklaşırken,  MEB'den Hediye Yasağı Yazısı
Yılbaşı Yaklaşırken, MEB'den Hediye Yasağı Yazısı